TworzymyGłos Regionu

reklama

Zmarła Lucyna Golembka, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach

Czwartek, 07 września 2023 o 16:07, aktualizacja Czwartek, 07 września 2023 o 16:19, autor: 2
Zmarła Lucyna Golembka, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu Lucyny Golembki – wieloletniej nauczycielki i dyrektorki Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach. Mieszkańcy gminy Szlichtyngowa oraz społeczność Jędrzychowic i Kowalewa stracili wyjątkową osobę, która była integralną częścią ich środowiska.

Oddana szkole do końca

Śp. Lucyna Golembka przez lata oddwała się pracy w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach od 1978 do 1992 roku. Jej zaangażowanie w życie szkoły nie zakończyło się jednak na emeryturze. Aktywnie uczestniczyła w wydarzeniach szkolnych, doceniając każdą możliwość wspierania młodych ludzi w ich edukacji.

Kronikarka historii szkoły

Jej oddanie edukacji przejawiało się także w działaniach na rzecz zachowania pamięci o historii szkoły. Prowadziła własną kronikę, która była księgą nauczycieli i uczniów uczących się w Jędrzychowicach. Dzięki niej wiele pokoleń będzie pamiętało swoje szkolne lata.

Inspiracja dla wielu

Nie tylko jej profesjonalizm, ale przede wszystkim życzliwość, oddanie i ciepło czyniły ją wyjątkową. Była nie tylko autorytetem, ale także mentorką, inspiracją i przyjaciółką dla wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.

Pogrzeb

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 8 września o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Jana z Dukli w Jędrzychowicach.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~anonim
07.09.2023 18:23

Piękny człowiek duszą i sercem. Szkoda! Zegnam . Takich ludzi już nie ma.

avatar
~ktoś.
07.09.2023 19:13

żegnam z Chicago. Wspaniały nauczyciel.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl