TworzymyGłos Regionu

reklama

Zbliżą się kolejna edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Na Bluszczowy Szlak zaprasza I ZS we Wschowie

Środa, 28 lutego 2024 o 10:28, aktualizacja Środa, 28 lutego 2024 o 23:37, autor: 0
Zbliżą się kolejna edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Na Bluszczowy Szlak zaprasza I ZS we Wschowie

Społeczność I Zespołu Szkół im. Stanisława we Wschowie przygotowuje się do upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Wyjątkowym wydarzeniem będzie bieg „Tropem Wilczym”, zaplanowany na 5 marca 2024 r. o godzinie 12:00. Tym razem organizatorzy postanowili zmienić trasę z Parku Tysiąclecia na malowniczy Szlak Bluszczowy, otwierając wydarzenie dla biegaczy, spacerowiczów oraz miłośników nordic walking.

Bieg „Tropem Wilczym” we Wschowie

We Wschowie od 3 lat organizatorem wydarzenia we jest I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica. Przed rokiem do udziału w „Tropem Wilczym” zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

„Tropem Wilczym” - bieg z tradycją

Inicjatywa „Tropem Wilczym” jest częścią ogólnopolskiego projektu, mającego na celu upamiętnienie bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego z lat 1944 – 1963. Pierwszy bieg odbył się w 2013 roku w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego i od tego czasu wydarzenie rośnie w siłę, przyciągając coraz większą liczbę uczestników. W 2020 roku w biegu wzięło udział ponad 75 000 biegaczy z 370 miast, w tym miast zagranicznych oraz misji wojskowych.

Żołnierze Wyklęci - bohaterowie niezłomni

Historia Żołnierzy Wyklętych, którzy pozostali wierni przysiędze żołnierskiej i nie podjęli współpracy z władzą komunistyczną, jest kluczowym elementem tego wydarzenia. Byli oni tropieni, więzieni i mordowani, a ich poświęcenie jest dzisiaj honorowane przez wydarzenia takie jak bieg „Tropem Wilczym”. Tegorocznym bohaterem biegu jest Alicja Wnorowska, działaczka konspiracyjna, która za swoją działalność została skazana na śmierć, a później na dożywocie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl