TworzymyGłos Regionu

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Środa, 02 marca 2022 o 11:53, autor: 6 1218
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W tym roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony był w cieniu tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą. W tym trudnym czasie, kiedy naród Ukraiński ginie w obronie niepodległości swojego państwa, nie możemy zapominać o polskich bohaterach podziemia niepodległościowego, którym jesteśmy winni najwyższy szacunek.

W Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, z inicjatywy Związku Piłsudczyków RP Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Królewska Wschowa, odbyła się Msza Św. podczas której w intencji bohaterów modlili się m.in. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie Tomasz Szuda, Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne “Wschowscy Patrioci”.

Następnie złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości przy ul. Piłsudskiego.

W tym samym dniu uczniowie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, upamiętniając bohaterów antykomunistycznego podziemia, wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym w Parku Tysiąclecia.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Andrzej R
02.03.2022 13:04

"A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało, że to nie są ......"

avatar
~do powyżej
04.03.2022 09:28

Tak wyglądają wpisy gościa, który był przewijany "ruską onucą" zamiast pieluchą. Ot taki "ruskij czieławiek".

avatar
~do "do powyżej"
04.03.2022 14:40

Tak wyglądają wpisy gościa, który nie wyrósł mentalnie poza kulturę muzyczną disco-polo i nie zna takich polskich artystów jak Andrzej R. i słów jego piosenek (powstałych właśnie w czasach realnego socjalizmu).

avatar
~Wschowianin
02.03.2022 17:23

Chcieli nas zakopać a nie wiedzieli ze zasiali ziarno ......

avatar
~PAMIEĆ(H)
04.03.2022 05:50

Jak widać, ci panowie w tych stalowych mundurach na tej uroczystości zapewne wiedze historyczną o tych czasach nabyli za komuny, bo jak to inaczej wytłumaczyć - szkoda, że są w stopniach oficerskich co ich nie usprawiedliwia !. W innym przypadku ubrani by byli w mundury jak ci panowie na pierwszym i piątym zdjęciu !. Chwała poległych Polaków z rąk tak zwanych "wyklętych" .

avatar
~Odpowiedź do pamięć H
06.03.2022 08:38

Szanowny Panie . Nie pierwszy raz próbuję Pan oczerniac ludzi którzy chcą upamiętnić ten dzień . Znam wielu ludzi którzy jak za tamtych czasów jak i teraz strzelili by nam w łeb . Można to też robić słowami tak jak Pan . Mało kto wie już jak było we Wschowie kiedy przyszli tu nasi kochani wyzwoliciele ? . Dla Pana wiedzy powiem że są jeszcze dzieci tych których Pan tak nienawidzi we Wschowie i do lat 70 byli jeszcze prześladowani . Więc może w ten jeden dzień pozwoli Pan że uczcimy ich pamięć .Pamięć ofiar nie prześladowców .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl