TworzymyGłos Regionu

Zaproszenie na Piknik Wojskowy w Szlichtyngowej

Środa, 09 sierpnia 2023 o 14:28, aktualizacja Środa, 09 sierpnia 2023 o 14:35, autor: 11
Zaproszenie na Piknik Wojskowy w Szlichtyngowej

Szlichtyngowa, już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia, stanie się miejscem wyjątkowych obchodów z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wydarzenia te upamiętnią walki naszych przodków o wolność oraz uczczą współczesnych żołnierzy służących pod biało-czerwoną flagą.

Bogaty program pod hasłem „Silna biało-czerwona”

Organizatorzy - Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie - przygotowali dla mieszkańców oraz gości Szlichtyngowej mnóstwo atrakcji. Do wspólnego świętowania serdecznie zapraszają: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus oraz płk. Grzegorz Dyrka, Szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Główny punkt dnia: Piknik Wojskowy

Od godziny 12:00 do 18:00 Park Górczyński stanie się prawdziwą bazą wojskową. W tym czasie mieszkańcy oraz goście będą mieli okazję do:

  • Spotkania z żołnierzami
  • Oglądania sprzętu wojskowego
  • Uczestniczenia w atrakcyjnych pokazach i zabawach

Dzieci znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji, takich jak zamki dmuchane, zabawy z animatorami czy smakowitą watę cukrową. Dorośli natomiast będą mogli przetestować swoje umiejętności na „Ścieżce saperskiej”, a także zapoznać się z wyposażeniem żołnierza, w tym m.in. z nowoczesnym karabinkiem Grot. Miłośnicy motoryzacji będą z pewnością zachwyceni quadami oraz motocyklami, które są wykorzystywane przez Wojska Obrony Terytorialnej.

Jednak to nie wszystko! Żandarmeria Wojskowa także przygotowała specjalne atrakcje dla uczestników pikniku.

Kulminacyjny punkt dnia: Kino Frontowe

Na koniec, o godzinie 18:00, wszyscy zgromadzeni będą mogli wziąć udział w plenerowym pokazie filmu „Powstanie Warszawskie”. To unikalna okazja, by w otoczeniu przyrody wspomnieć ważne wydarzenie z historii Polski.

Grochówka dla każdego!

Między godziną 14:00 a 17:00 każdy uczestnik będzie mógł posilić się tradycyjną wojskową grochówką.

Program godzinowy Pikniku:

  • 12:00 – rozpoczęcie Pikniku
  • 14:00 – 17:00 – wydawanie wojskowej grochówki
  • 16:00 – występ orkiestry wojskowej
  • 18:00 - „Kino Frontowe” - plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania w Szlichtyngowej!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~"wyjątkowe plus"???
09.08.2023 15:08

Wyjątkowy piknik wojskowy *** - od kiedy Dzień Wojska Polskiego jest "wyjątkowym piknikiem woskowym"?. Co ma Dzień Wojska Polskiego z piknikiem ?. Ludzie czy wy nie jesteście w stanie pozostawić wojsko w spokoju i od polityki - waszej kampanii wyborczej na koszt Suwerena ?. Pytek pyta ; - od kiedy w Szlichtyngowej stacjonuje Polskie Wojsko?.

avatar
~"""wyrpznia i awanse """
09.08.2023 20:38

Wczoraj były jeszcze ustawki i tzw. ich "tekturowe czeki i promesy" na które składały się PIENIĄDZE SUWERENA - czytaj PUBLICZNE -, po nich ich PERKAMPANIA a w tle tzw. "pikniki rodzinne pis pus" , jeszcze po nich kurz nie opada, a tu nam za Nasze pieniądze już prawie jak kampania wyborcza, bowiem prezydent ogłosił wybory - 15.10.2023 ro - oni serwują tzw. ""pikniki wojskowe""" , należy podejrzewać, że po tych piknikach on zaserwują nam ""pikniki dożynkowe"" i to wszystko pod ich kampanijnym hasłem """ my to wszystko robimy dla Was ....))) i tak mnożą się te ich pikniki na Koszt Suwerena - za PIENIĄDZE PUBLICZNE , aż do wyborów 15.10 !!!!!. Pytanie ; - jaki budżet to wytrzyma jak mamy Największe od 8 ostatnich lay ( ich pisowskich rządów ) ZADŁUŻENIE ???????. szok - !!!.

avatar
~Bawią się
11.08.2023 11:16

Potem pikniki strażackie, policyjne, na plebanii. Co tam, suweren zapłaci.

avatar
~zubożeniue + inflacja +
10.08.2023 07:55

W ostatnim okresie , jak to klasyk powiadał " przez te ostatnie osiem lat ..." społeczeństwo tak zubożało, że obecnie jego zubożenie badamy podając statystycznie jaki jest wzrost - a jest - kradzieży drobnych - kradzieży konsumpcyjnych - tj. kradzieży sklepowych !!!!. Mimo tego zubożenia w wyniku tej totalnej polityki obecnej władzy, ta władza zafundowała nam przez ostatnie tygodnie swoja PREKAMPANIE pod hasłem "pikniki rodzinne" NA KOSZT SUWERENA - Suwerena, które totalnie zubożało !!!. A teraz te ich "pikniki rodzinne" jak widzimy przekształciła w masowe "pikniki woskowe" jakoby im było mało tych wydatków z KASY SUWERENA i jak widać nie dla Suwerena tylko w dalszym ciągu na ich tzw. " kampanię wyborczą" , bowiem co robi na fotce, która dotyczy tego pikniku, ale w Szlichtyngowej starosta, jak by było mało to ten starosta organizuje " powiatowy piknik wojskowy" !!!!-????. Czy w dobie zubożenia - totalnego i tej totalnej inflacji nie należałoby dla oszczędności PIENIĄDZA PUBLICZNEGO zorganizować jedne Dni Święta WP w całym Naszym jakże skromnym POWIECIE ????_ !. Kiedy oni przestaną bezgranicznie wydawać Nasz Grosz Publiczny dla swojej kampanijnej zabawy ???-!. Wzrasta kradzież sklepowa - konsumpcyjna, a oni bezkrytyczne na koszt SUWERENA organizują sobie " PIKNIKI " !!!!.

avatar
~do powyżej
10.08.2023 18:09

Nie bój, nie bój - Rostowski Ci powie, że "piniędzy nie ma i nie będzie", Donald - "teraz to paliwo może być i po 10 zł", Petru wycofa 800 plus na "sześciu króli", Kidawa-B... zabierze "inspiratory", bo "jakby natura chciała", to by je zrobiła, Budka zaśpiewa 3-cią zwrotkę hymnu w krótkich spodenkach, Kopacz przekopie Mierzeję na metr w poszukiwaniu kamieni którymi ludzkość wykończyła dinozaury, a Komoroski w "bulu" zostanie na emeryturze. Będzie git rząd- elytarny.

avatar
~DO :)"do powyżej":)
11.08.2023 09:39

Tylko na tyle cię stać z waszego "przekazu dnia Nowogrodzka plus"?, Przypomnij nam "nie bój, nie bój " od kiedy pis plus jest u władzy ?, czy to czasami nie Nowogrodzka rządzi w naszym kraju od ponad 8 ostatnich lat ?. Czy twoja skleroza, amnezja została spowodowana przez te , cytat " bakterie, grzyby, pierwotniaki ....." o których was prezes nas straszył i straszy ???. A może twoja pamięć sięgnie pod te dziesiątki - setki - tysiące AFER z udziałem waszych "tłustych kotów" jak to nazwał was nie kto inny jak wasz sam prezes ???. Czy twoja czaszka to wszystko obejmuje i jest nam tu na tej stronie twoich powyższych wypocin i absurdów propagandowych przytoczyć, przytoczyć "aleję waszych milionerów" - czytaj "tłustych kotów", "Willi plus" , "ukrytych apartamentów" ... Ba !!! - Totalnego Uwłaszczenia się na Spółkach Skarbu Państwa ???, bezprawnego wykorzystywania tzw. waszych "pikników " do propagandy w kampanii - Prekampani ???...itd. Trollowanie " do powyżej" to wy macie we krwi jak widać na waszych piknikach!. A teraz na dowód tego z Święta Świąt Wojska Polskiego uczyniliście sobie kolejny "piknik wojskowy" , wcześniej uczyniliście to ze święta strażaków i policji !!!!. I to wszystko w imię trwania i trzymania się stołków władzy - czytaj ; " koryta władzy" , tak strasznie się boicie jej utracić i tym samym rozliczeń za swoje czyny po przegranej !!!!. Lud jest czasami nierychliwy ale zawsze jest sprawiedliwy nie ważne jaka władza jest przy korycie i nie wywiązuje się z praw nakazanych jej Polską Konstytucją !!!!. Nie takie władze Lud potrafił doprowadzić do porządku " do powyżej" !!!!!!.

avatar
~"do powyżej" z poniżeniem
11.08.2023 11:25

Eee tam, Elu R. , chyba Cię autobus wysadził nie na tym Brooklynie co trzeba, nogi zmęczyłaś, widać, że głowę też. Zajefany ten Twój wpis, widać, że Ty już zdania nie potrafisz złożyć bez "zajadek" do Tuska.

avatar
~WP+polityka
10.08.2023 08:11

Tak upolitycznione wojsko było za czasów słusznie mienionych tj. przed 1990 rokiem . Pytanie ; - co się stało z tymi mundurowymi po 2015 roku ???.

avatar
~Hulaj duszo
10.08.2023 11:59

Ci żołnierze to pewnie w całej Polsce piknikują, a putinowskie bomby latają jak chcą

avatar
~DO (Hulaj duszo)
10.08.2023 17:31

Pytanie; - czy teraz w tym wojsku za ich panowania powstanie nowa funkcja oficera, a la " oficer od pikników wojskowych" ?. Co tam rakiety latające po naszym kraju, co tam helikoptery, co tam balony zwiadowcze ....grunt to, że "pikniki wojskowe" nam w tym roku obrodziły - od sołectwa po centrale !!!!. Ile z tego będzie nowych zasług, odznaczeń, awansów przedwyborczych !!!!!. Nawet tych z rekonstrukcji do tego zatrudnili odznaczonych jak dawna generalicja w ZSRR !!!!:(:):):)

avatar
~Bareja
11.08.2023 11:14

Jest żołnierz, to i księdza wypadałoby zabrać na piknik

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl