TworzymyGłos Regionu

Zaproszenie na Piknik Europejski ze Strefą Zdrowia we Wschowie

Sobota, 22 lipca 2023 o 15:40, aktualizacja Sobota, 22 lipca 2023 o 17:57, autor: 3
Zaproszenie na Piknik Europejski ze Strefą Zdrowia we Wschowie

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, oraz Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, serdecznie zapraszają na Piknik Europejski połączony ze Strefą Zdrowia, który odbędzie się już 23 lipca (niedziela) w godzinach 12:00-16:00 na wschowskim Rynku. Wydarzenie to będzie okazją do połączenia zdrowego relaksu z edukacją o możliwościach finansowania z funduszy europejskich. 

"Rok temu razem bawiliśmy się i badaliśmy podczas Lubuskiego Pikniku Zdrowia, tym razem prócz możliwości skorzystania z badań profilaktycznych przedstawione zostaną możliwości pozyskania środków europejskich oraz największe działania, jakie od lat podejmuje Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych", mówi burmistrz Konrad Antkowiak. Przy tej okazji burmistrz przypomina o największej inwestycji drogowej w historii gminy, przebudowie drogi wojewódzkiej nr 278 w Tylewicach i Przyczynie Górnej, sfinansowanej w większości ze środków Unii Europejskiej.

Atrakcje Pikniku Europejskiego

Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji, które z pewnością przyciągną zarówno mieszkańców, jak i gości. Na uczestników czekać będą:

 • Unijny tort
 • Strefa relaksu
 • Energorower
 • Refleksomierz
 • Gry edukacyjne
 • Bar kawowy i naturalna lemoniada
 • Park linowy
 • Fotolustro

Strefa Zdrowia

Będzie to również doskonała okazja do skorzystania z profilaktyki zdrowotnej, która zostanie zrealizowana na stoiskach przygotowanych przez:

 • Departament Ochrony Zdrowia – promocja profilaktyki, "Cytologia, mammografia do lubuskich kobiet trafia" i "Kolonoskopia dla osób pracujących…, wsparcie petycji dot. budowy Centrum Onkologii
 • Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze – promocja projektu Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Zielonej Górze, gry zabawy manualne, zabawki sensoryczne
 • Zachodnie Centrum Medyczne oddział Rehabilitacji w Gubinie – badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru, porady fizjoterapeutyczne
 • Dentobus – przegląd stomatologiczny u dzieci
 • Zdrowo i komfortowo z 20-tką – BMI, pomiar tkanki tłuszczowej wewnętrznej, degustacja, porady z zakresu odżywiania wewnętrznego i zewnętrznego

Uczestnicy pikniku dowiedzą się także o zaletach produktów pszczelich. Informacje na ten temat dostarczy stoisko "Uloterapia-Pszczela Kraina", na którym pojawią się miody, propolis czy pyłek pszczeli.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i poznawania tajników zdrowia oraz możliwości, jakie daje Unia Europejska. Wszystko to w jednym miejscu, podczas Pikniku Europejskiego ze Strefą Zdrowia we Wschowie!

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Studentka UTW
19.07.2023 07:18

KODziarstwa nie będzie, ale przybędą zacni goście np Pani marszałkinini POlak z dworem, a witać ich będzie wschowska gawiedż "programowa".

avatar
~HIha...Ci( Studentka UTW)
19.07.2023 12:41

NIE " pisiorstwo..." się zjedzie i ich tzw. "Tłuste Koty" plus ich tzw. "milionerzy" i będzie bal - och będzie bal w stylu " przekazu dnia z Nowogrodzkiej" --- bo oni uwielbiają żyć na Nasz koszt !!!!!!!!. Tzw. " studentko UTW" a ty z czyich pieniędzy jesteś finansowana, że masz takie brukowe poglądy ???.

avatar
~DOPOWYŻEJ*
19.07.2023 08:57

Czy ty człowieku aby dobrze się czujesz ?, czy aby to słońce ci nie zaszkodziło ?. Pij dużo wody i wyjdź z pod tego tvp do Nas - do Normalnych ludzi cieszących się wolnością i radością z tego co jest nam przygotowane przez obecne władze UM i G Wschowa !!!!. Wyjdź z tej mgły obłędu i nienawiści do drugiego człowieka !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl