TworzymyGłos Regionu

reklama

Zakończenie projektu „Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa” (FOTO)

Piątek, 30 czerwca 2023 o 14:36, autor: 0
Zakończenie projektu „Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa” (FOTO)

Dnia 29 czerwca br. w sali Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowie odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. "Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa", który okazał się prawdziwym sukcesem dla lokalnej społeczności. Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, a jego celem było zwiększenie dostępności usług opiekuńczych dla mieszkańców Gminy Szlichtyngowa.

Dofinansowanie i wartość projektu

Całkowita wartość projektu wynosiła imponującą sumę 846 612,50 zł, z czego 719 620,62 zł pochodziło z dofinansowania. W uroczystości udział wzięli Seniorzy z Gminy Szlichtyngowa, uczestnicy projektu oraz przedstawiciele lokalnych władz na czele z Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, Starostą Wschowskim Andrzejem Bielawskim i Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Zalewską.

Kluby Seniora i bogata oferta zajęć

W ramach projektu zapewniono różnorodne usługi opiekuńcze i wsparcie dla osób starszych, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców. Istotnym elementem było utworzenie Klubu Seniora w Szlichtyngowie oraz Klubów Seniora w Jędrzychowicach i Starych Drzewcach. Kluby Seniora zostały wyposażone w niezbędny sprzęt, zapewniono również atrakcyjną ofertę zajęć.

Warsztaty i rozwój umiejętności

Seniorzy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych, takich jak malowanie obrazów, zajęcia florystyczne, ceramika, czy decoupage. Organizowano również warsztaty kulinarne, komputerowe oraz trening umysłu. Dzięki tym działaniom Seniorzy mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

Spotkania tematyczne i wyjścia

Spotkania w Klubach Seniora nie ograniczały się tylko do warsztatów. Seniorzy mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniach tematycznych z przedstawicielami policji czy służby zdrowia. W ramach biblioterapii, czyli terapii przez książki, Seniorzy mieli możliwość czerpania korzyści z czytania. Ponadto, organizowano różnego rodzaju wyjścia i spotkania integracyjne, pikniki oraz celebracje ok

olicznościowe, takie jak Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Kobiet.

Wsparcie dla osób wymagających opieki

Projekt nie zapomniał również o osobach wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zapewniono usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne wsparcie dla 10 osób. Osoby korzystające z pomocy miały dostęp do rehabilitanta i psychologa, co znacząco wpłynęło na ich samopoczucie i jakość życia. Dodatkowo, utworzono wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, gdzie Seniorzy mogli korzystać z różnego rodzaju przyrządów do ćwiczeń i rehabilitacji.

Podsumowanie i gratulacje

Podczas uroczystości zakończenia projektu, Burmistrz Jolanta Wielgus oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski skierowali serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu. Podkreślili znaczenie takich inicjatyw dla lokalnej społeczności, a także życzyli Seniorom zdrowia, optymizmu i wielu radosnych chwil spędzonych w Klubach Seniora.

Projekt "Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa" to doskonały przykład inicjatywy, która przyczynia się do podniesienia jakości życia osób starszych. Dzięki wsparciu finansowemu i zaangażowaniu lokalnych instytucji oraz organizacji partnerskich, mieszkańcy Gminy Szlichtyngowa mogą cieszyć się nowymi możliwościami aktywności społecznej i rozwijaniem swoich zainteresowań.

Więcej informacji o projekcie znajduje się w artykule UMiG Szlichtyngowa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl