TworzymyGłos Regionu

XXIII Festiwal Piosenki „Śpiewać może każdy”: Wyniki drugich eliminacji

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 o 09:00, autor: 0
XXIII Festiwal Piosenki „Śpiewać może każdy”: Wyniki drugich eliminacji

W sławskim domu kultury odbyły się drugie eliminacje XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. W walce o mały mikrofon i nominację do finału konkursu wzięło udział 33 uczestników w 4 kategoriach wiekowych. Finał odbędzie się już 18 czerwca 2023 roku na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

Wyniki

Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Tryczyńska, Katarzyna Przybylska i Łukasz Kotowski wysłuchała 6 wykonawców w I kategorii wiekowej (rocznik 2014-2017). Postanowiono przyznać statuetkę małego mikrofonu oraz prawo do występu podczas Finału XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” dla OLIWI ROGALI za wykonanie utworu „Bal moich lalek”. Ponadto, przyznano wyróżnienia dla Zofii Serwańskiej za wykonanie utworu „Koza”, Igora Kaźmierczaka za wykonanie utworu „Mój komputer” oraz Adrianny Mikołajczak za wykonanie utworu „Co jest tam dalej”.

W II kategorii wiekowej (rocznik 2010-2013) wysłuchano 16 wykonawców. Statuetkę małego mikrofonu otrzymała WIKTORIA KAZUBOWSKA za wykonanie utworu „Cyrk nocą”. Ponadto, przyznano wyróżnienia dla Mai Bartoszek za wykonanie utworu „Mój sen jak ognisko”, Fabiana Brożyńskiego za wykonanie utworu „Życia mała garść”, Wiktorii Grenda za wykonanie utworu „Naprawię świat” oraz Jagody John za wykonanie utworu „To nie ja”.

W III kategorii wiekowej (rocznik 2006-2009) po wysłuchaniu 8 wykonawców nie przyznano statuetki małego mikrofonu. Postanowiono jednak przyznać wyróżnienia dla Amelii Szymońskiej za wykonanie utworu „Ciche dni”, Igi Jóźwiak za wykonanie utworu „Prawie my”, Leny Zimmer za wykonanie utworu „Gdybyś”, Alicji Błaszczyk za wykonanie utworu „Ruchome piaski” oraz Klaudi Kowalskiej za wykonanie utworu „Kieby jo”.

W IV kategorii wiekowej (rocznik 1998-2004) wysłuchano 3 wykonawców. Statuetkę małego mikrofonu otrzymał Szymon Grochowski za wykonanie utworu „Świat na zawsze zapamięta mnie”. Ponadto, przyznano wyróżnienie i praw do występu podczas Finału XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” dla Katarzyny Szymaniec za wykonanie utworu „Tańczące eurydyki”.

Co dalej?

Finał XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” odbędzie się już 18 czerwca 2023 roku na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Poziom wykonawców w drugich eliminacjach był bardzo wysoki, co daje nam nadzieję na znakomitą zabawę i jeszcze lepsze występy podczas finału.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy chcą wspaniale spędzić czas na wakacjach, do odwiedzenia Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Finał XXIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” to nie tylko wspaniałe występy młodych talentów, ale także świetna zabawa dla całych rodzin.

Źródło: SCKiW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl