TworzymyGłos Regionu

reklama

Wystartował konkurs „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Prace można wysyłać do 14 czerwca

Czwartek, 30 maja 2024 o 12:43, autor: 0
Wystartował konkurs „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Prace można wysyłać do 14 czerwca

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa serdecznie zaprasza dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Konkurs ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności artystycznych młodych uczestników, ale przede wszystkim edukację ekologiczną.

Celem konkursu jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na piękno otaczającej nas przyrody oraz konieczność dbania o nią. Konkurs ma również popularyzować wiedzę na temat ochrony środowiska, w tym czystego powietrza, oraz upowszechniać definicję „niska emisja”. Promocja programu „Czyste Powietrze” jest integralnym elementem tego wydarzenia.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do dzieci w czterech kategoriach wiekowych:

  • przedszkolaki,
  • uczniowie klas I-III,
  • uczniowie klas IV-VI,
  • uczniowie klas VII-VIII.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy mają za zadanie przygotować pracę plastyczną o tematyce związanej z ochroną środowiska oraz czystością powietrza. Prace powinny odzwierciedlać zmiany, jakie zaszły lub powinny zajść, aby chronić powietrze. Akceptowane formaty prac to A4 i A3, a technika wykonania jest dowolna (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, itp.). Prace w innych formatach nie będą oceniane.

Zasady i terminy

Prace konkursowe należy nadsyłać lub dostarczyć do 14 czerwca 2024 roku do godz. 15.00. Decyduje data wpływu do Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa, ul. Rynek 1, 67-407 Szlichtyngowa, z dopiskiem „Konkurs plastyczny – TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Każda praca musi być podpisana na odwrocie przez autora oraz zawierać zgłoszenie z danymi adresowymi (Załącznik nr 1 do Regulaminu).

Ogłoszenie wyników

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Dni Szlichtyngowy, które odbędą się 22 czerwca 2024 roku. Po zakończeniu obchodów, wyniki oraz galeria zdjęć prac zostaną umieszczone na stronie internetowej Gminy Szlichtyngowa oraz na profilu Facebook.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl