TworzymyGłos Regionu

Wschowski Uniwersytet Dziecięcy. Absolutoria uzyskane! (FOTO)

Niedziela, 18 czerwca 2023 o 12:01, aktualizacja Niedziela, 18 czerwca 2023 o 15:18, autor: 0
Wschowski Uniwersytet Dziecięcy. Absolutoria uzyskane! (FOTO)

To był historyczny dzień, ponieważ zakończył się pierwszy, pełen atrakcji rok akademicki Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tym samym edukację zakończyło 40 małych studentów. Dla wielu dzieci było to pierwsze tak podniosłe i dorosłe wydarzenie.

Bogate doświadczenia zdobyte przez małych studentów

W ciągu roku akademickiego studenci mogli rozwinąć swoją wiedzę o zajęcia ruchowe, a także spotkania z zakresu finansów, budownictwa czy bezpieczeństwa. To była prawdziwa przygoda dla nich, podczas której poznawali nowe umiejętności i zdobywali cenne doświadczenia.

Wsparcie od Akademii Nauk Stosowanych i innych instytucji

Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się przy wsparciu Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, która jest współorganizatorem Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wschowa. Dodatkowe wsparcie i zasoby udostępniły także lokalne firmy i instytucje. Dzięki temu studenci mieli dostęp do różnorodnych materiałów i specjalistycznej wiedzy.

Gratulacje od burmistrza Antkowiaka

Burmistrz Konrad Antkowiak pogratulował wszystkim małym studentom. Wyraził także wdzięczność rektorowi ANS i wszystkim zaangażowanym w projekt.

"Serdecznie dziękuję Rektorowi Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, dr Januszowi Poły, oraz Pani Prorektor Dorocie Sipińskiej za wsparcie merytoryczne i opiekę edukacyjną. Dziękuję także Annie Wiśniewskiej, Dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych UMiG Wschowa, oraz Agacie Faliszewskiej, Dyrektor Biblioteki we Wschowie, za realizację mojej inicjatywy, by Uniwersytet Dziecięcy powstał we Wschowie. Dziękuję wszystkim rodzicom za wytrwałość i wsparcie małych studentów. Jeszcze raz gratuluję Wam, tej wspaniałej przygody, która mam nadzieję, była dla Was inspirująca. Życzę pięknych wakacji!" - powiedział burmistrz Konrad Antkowiak.

Wkrótce kolejny nabór

Mimo zakończenia pierwszego roku akademickiego wkrótce kolejne dzieci będą mogły wziąć udział w projekcie. Planowane są kolejne nabory na nowy rok akademicki, o czym będziemy informować pod koniec sierpnia.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl