TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy uczniowie i urzędnicy posprzątali miasto

Piątek, 17 maja 2024 o 20:23, aktualizacja Sobota, 18 maja 2024 o 11:26, autor: 2
Wschowscy uczniowie i urzędnicy posprzątali miasto

Ponad 150 osób zaangażowało się w akcję sprzątania miejskich terenów we Wschowie, która odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wydarzenie to zostało przełożone z ubiegłego miesiąca z powodu niesprzyjającej pogody.

Uczniowie i pracownicy gminni razem dla środowiska

O godzinie 10:00 uczniowie szkół podstawowych we Wschowie założyli rękawiczki, chwycili worki i ruszyli do sprzątania. Ich celem był Park Wolsztyński, gdzie zbierali śmieci porozrzucane po całym terenie. Godzinę później do akcji dołączyli pracownicy jednostek gminnych, którzy zebrali się pod wschowskim ratuszem, by porządkować centrum miasta i jego okolice.

Międzynarodowy Dzień Ziemi we Wschowie

Mimo że Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony był w ubiegłym miesiącu, we Wschowie zdecydowano się na przełożenie akcji sprzątania na późniejszy termin. Powodem była niekorzystna pogoda, która uniemożliwiła przeprowadzenie działań na świeżym powietrzu. Dzisiejsze sprzątanie miało na celu nie tylko poprawę estetyki miejskich terenów, ale również edukację ekologiczną i promocję postaw proekologicznych wśród mieszkańców.

Podsumowanie akcji w Parku Wolsztyńskim

Po zakończeniu sprzątania wszyscy uczestnicy zebrali się ponownie w Parku Wolsztyńskim. Na zakończenie akcji zorganizowano poczęstunek, który był okazją do wspólnej integracji i podziękowania za włożony trud.

Zobacz: Planujesz grilla w Parku Wolsztyńskim? Oto, co musisz wiedzieć

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ja
18.05.2024 16:37

Tytuł na wyrost i to bardzo na wyrost.

avatar
~Urszula Chudak
22.05.2024 14:26

Skoro mieszkańcy tak [brawo!] chętnie garną się do wspólnych prac na rzecz naszego miasta, to może warto wrócić do idei budżetów obywatelskich? Dać mieszkańcom możliwość współdecydowania o rozwoju gminy? Co i rusz czytamy na innym lokalnym portalu, iż kolejne samorządy ogłaszają takowe, przeznaczając na nie całkiem spore kwoty. Co myślicie Państwo o solnej grocie w ramach BO, takiej z prawdziwego zdarzenia? Wbrew pozorom, wcale nie wymaga ona sporych nakładów finansowych.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl