TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowianie na maty! Aktywna Wschowa powalczy o pilatesowy rekord Polski

Środa, 15 maja 2024 o 10:39, autor: 1
Wschowianie na maty! Aktywna Wschowa powalczy o pilatesowy rekord Polski

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wraz z Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości na niecodzienne wydarzenie. Na Stadionie Miejskim we Wschowie odbędzie się próba ustanowienia nowego rekordu Polski w pilates. Celem inicjatywy jest promocja zdrowego stylu życia wśród osób w każdym wieku. "Im liczniej się zbierzemy, tym większa szansa na rekord" - zapewniają organizatorzy, zachęcając do aktywnego uczestnictwa.

Próba bicia Rekordu Polski w pilates - szczegóły wydarzenia

Wydarzenie zaplanowano na godzinę 9:30. Każdy uczestnik powinien przybyć na miejsce wyposażony w wygodny strój oraz matę, ręcznik czy koc do ćwiczeń. Zajęcia pilates będą trwały 30 minut, a ich poziom zostanie dostosowany do możliwości dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Stowarzyszenie Aktywna Wschowa ma w programie nie tylko pilates

Wydarzenie będzie częścią obchodów Dni Wschowy 2024. Oprócz głównej atrakcji, na uczestników czeka wiele dodatkowych rozrywek. Organizatorzy przygotowali m.in. strefę gastronomiczną, zumbę rozgrzewkową z Moniką Rahnefeld, a także różnorodne animacje dla najmłodszych. Całość wydarzenia będzie monitorowana przez Biuro Rekordów Polski, które zadba o prawidłowe przeprowadzenie próby bicia rekordu.

"Pilates to doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej" - przekonuje Aneta Małucka, instruktorka pilates, która poprowadzi zajęcia. Jak dodaje, regularne ćwiczenia pilates pomagają w korygowaniu postawy i są bezpieczne dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania.

Wydarzenie zostało współfinansowane przez Miasto i Gminę Wschowa w ramach projektu „Próba bicia Rekordu Polski pilates 2024”.

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~123+
15.05.2024 14:52

"Im liczniej się zbierzemy, tym większa szansa na rekord" - zapewniają organizatorzy. Oficjalny wynik Rekordu Polski na największą lekcję pilates, która odbyła się 31 maja 2019 roku w Kaliszu, wynosi dokładnie 249 osób. Próbujta ;-))))

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl