TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa świętuje Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (FOTO)

Wtorek, 02 maja 2023 o 14:54, aktualizacja Wtorek, 02 maja 2023 o 15:16, autor: 0
Wschowa świętuje Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (FOTO)

W dniu 2 maja na rynku we Wschowie mieszkańcy złożyli hołd biało-czerwonej fladze, uczestnicząc w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas uroczystości na rynku pojawiły się lokalne grupy mażoretek, zuchów i harcerzy oraz seniorzy z Domu Dziennego Seniora+. Burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak podziękował wszystkim za przybycie i manifestowanie przywiązania do Ojczyzny.

Zabawa w Parku Tysiąclecia

Następnie mieszkańcy przenieśli się do Parku Tysiąclecia, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Były biegi z flagą oraz wyrzuty kolorowych proszków w ramach Holi Festiwal Kolorów. Przygotowano zabawy dla najmłodszych i wystawy lokalnych organizacji pozarządowych. Wieczorem mieszkańcy zaproszeni są na zabawę taneczną, która rozpocznie się o godz. 18:00.

Patriotyczne obchody 3 maja

Już jutro, 3 maja, odbędą się patriotyczne obchody we Wschowie. O godzinie 12:00 odbędzie się msza święta w kościele farnym, a następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik przy ul. Łaziennej, gdzie o godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl