TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa świętuje Dzień Flagi. Mieszkańcy oddali hołd narodowym barwom

Czwartek, 02 maja 2024 o 14:24, aktualizacja Czwartek, 02 maja 2024 o 14:39, autor: 2
Wschowa świętuje Dzień Flagi. Mieszkańcy oddali hołd narodowym barwom

2 maja na wschowskim Rynku odbyły się uroczystości związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie zgromadziło szerokie grono uczestników, od najmłodszych członków grup mażoretek i zuchów, poprzez harcerzy, aż po seniorów z Domu Dziennego Seniora+.

Przewodnicząca Knaflewska-Walkowiak podziękowała mieszkańcom

Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie, Hanna Knaflewska-Walkowiak, wyraziła wdzięczność wszystkim mieszkańcom, który postanowili wybrać się na wschowski Rynek. "Wolność nigdy nie dana jest na zawsze" – przypomniała w swoim przemówieniu, podkreślając wartość nieustannego pielęgnowania pamięci narodowej.

Bieg patriotyczny zakończy dzień obchodów

2 maja zakończy się w Parku Wolsztyńskim o godzinie 18:00, gdzie rozpocznie się bieg patriotyczny. "Zapraszamy wszystkich w narodowych barwach. Nie liczy się dystans ani tempo. Najważniejsza jest Twoja obecność" – zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Aktywna Wschowa.

Obchody będą kontynuowane

Świętowanie Dnia Flagi jest tylko wstępem do dalszych obchodów. Już 3 maja Wschowa uczci rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaplanowano mszę świętą o godzinie 10:00 w kościele farnym, po której uczestnicy przemaszerują pod pomnik przy ul. Łaziennej. Tam o godzinie 11:00 zaplanowano ceremonię złożenia kwiatów.

Kulminacyjnym punktem obchodów będzie happening organizowany przez Hufiec ZHP Wschowa, który rozpocznie się o godzinie 14:00 w Parku Wolsztyńskim.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Czytelnik
02.05.2024 16:05

Smiechu warte cale te swieto

avatar
~Janek Pradera
03.05.2024 12:51

Kościół uznał Konstytucję 3 maja za zamach stanu, papież Pius IX potępił powstanie styczniowe a Leon XII nakazał posłuszeństwo zaborcom. Gdyby słuchać ich głosu dzisiaj nie byłoby czego świętować.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl