TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa: Otwarte spotkanie dla mieszkańców z politykami Platformy Obywatelskiej (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 09 maja 2023 o 14:58, aktualizacja Środa, 10 maja 2023 o 11:16, autor: 7

11 maja o godzinie 16:00 odbędzie się ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych bieżącymi wydarzeniami politycznymi. W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji odbędzie się spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej. 

Jest to doskonała okazja, aby bezpośrednio spotkać się z parlamentarzystami i omówić istotne tematy. Politycy PO przyjadą do Wschowy w ramach cyklu „Tu jest Przyszłość”, w ramach którego omawiane są z mieszkańcami propozycje programowe.

Propozycje Programowe Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej

Program mieszkaniowy PO

Korzystne warunki dla mieszkańców

Platforma Obywatelska wprowadza ambitny program mieszkaniowy, który ma na celu poprawę warunków mieszkaniowych dla wszystkich obywateli. Oto kilka kluczowych punktów programu:

Kredyt 0%

Jednym z głównych elementów programu mieszkaniowego Platformy Obywatelskiej jest wprowadzenie kredytu z oprocentowaniem 0% na zakup pierwszego mieszkania. To znaczące udogodnienie dla osób do 45 roku życia, które chcą spełnić marzenie o posiadaniu własnego lokum. Program umożliwia uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach, ponieważ państwo pokrywa odsetki i marżę banku. Dodatkowo, zamiast spłacać odsetki, można od razu zacząć spłacać kapitał.

Kredyt 0% nie dotyczy tylko zakupu mieszkań, ale również remontów. Osoby zainteresowane modernizacją swojego mieszkania mogą skorzystać z tej korzystnej oferty.

Dopłaty na wynajem

Platforma Obywatelska ma również program wsparcia dla osób, które wynajmują mieszkania. Przewidziane są dopłaty w wysokości 600 zł miesięcznie dla osób nieposiadających żadnego własnego mieszkania. To znaczące udogodnienie dla tych, którzy nie posiadają stabilne lokum i mają trudności z pokryciem kosztów wynajmu.

Inwestycje w remonty mieszkań

Platforma Obywatelska przewiduje również wsparcie dla samorządów w zakresie remontów mieszkań. Przeznaczono aż 10 miliardów złotych na remonty pustych mieszkań komunalnych w ciągu 4 lat. Celem programu jest przywrócenie tych lokali do użytku poprzez przeprowadzenie niezbędnych napraw i modernizacji. Remontowane pustostany zostaną przeznaczone na cele mieszkalne i będą dostępne dla osób potrzebujących.

Program dla Przedsiębiorców

Platforma Obywatelska wspiera rozwój biznesu

Platforma Obywatelska ma również kompleksowy program dla przedsiębiorców, który ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej oraz wspieranie innowacyjności. Oto kluczowe inicjatywy programu:

Proste rozliczanie podatkowe

Jednym z głównych elementów programu jest wprowadzenie prostego i czytelnego systemu rozliczania podatków. Platforma Obywatelska planuje zreformować składkę zdrowotną, aby uniknąć absurdalnych sytuacji pobierania składek od sprzedaży pojazdów czy nieruchomości. Celem jest stworzenie przejrzystego systemu opłat, który nie obciąża niepotrzebnie przedsiębiorców.

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw

PO proponuje przeniesienie obowiązku wypłaty zasiłku chorobowego na ZUS od pierwszego dnia zwolnienia w mikroprzedsiębiorstwach. Ma to na celu zmniejszenie obciążeń finansowych dla małych firm oraz ułatwienie prowadzenia działalności w przypadku nieobecności pracowników.

Centra Obsługi Podatnika

Platforma Obywatelska planuje utworzenie tzw. Centrów Obsługi Podatnika w urzędach skarbowych. Będą to miejsca, w których przedsiębiorcy będą mogli uzyskać niezbędną pomoc i wsparcie w zakresie rozliczeń podatkowych. Celem jest usprawnienie procesów administracyjnych i ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia swojej działalności.

Ochrona interesów majątkowych

PO proponuje przeniesienie kontroli skarbowych do Urzędów Ochrony Interesów Majątkowych Skarbu Państwa. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli większą pewność, że kontrole są prowadzone w sposób transparentny i niezależny. Jest to ważny krok w kierunku zapewnienia uczciwości i sprawiedliwości w stosunku do przedsiębiorców.

Program własny prąd

Przejście na energetykę odnawialną

Platforma Obywatelska ma ambitny program dotyczący własnego prądu, który zakłada niezależność energetyczną lokalnych gmin i powiatów poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Oto kluczowe aspekty programu:

Lokalne źródła OZE

Program przewiduje, że większość energii będzie wytwarzana, sprzedawana i konsumowana na miejscu, dzięki lokalnym źródłom odnawialnej energii, takim jak energia wiatrowa, fotowoltaika czy biogazownie. To ma przyczynić się do redukcji emisji i zwiększenia niezależności energetycznej.

Budowa lokalnych wspólnot energetycznych

Platforma Obywatelska planuje budowę co najmniej 700 lokalnych wspólnot energetycznych, które będą dostarczać zieloną energię, ekologiczne ciepło oraz współdzielone źródła i magazyny energii. To zapewni ekologiczne i zrównoważone rozwiązania dla społeczności lokalnych.

Rozliczanie prosumentów

PO postuluje powrót do korzystnych zasad rozliczania prosumentów, czyli gospodarstw domowych i małych firm, które produkują własną energię odnawialną. Celem jest zapewnienie uczciwego systemu rozliczeń, który motywuje do inwestowania w odnawialne źródła energii.

Tania energia dla biznesu

Platforma Obywatelska dąży do zapewnienia taniej energii dla biznesu. Planuje skrócenie czasu podłączenia dla klientów posiadających warunki przyłączenia do sieci energetycznej do maksymalnie 2 tygodni. To ważne udogodnienie dla przedsiębiorców, które przyspieszy rozwój działalności gospodarczej.

Zielone przyłącze dla przedsiębiorców

PO proponuje wprowadzenie zielonego przyłącza dla przedsiębiorców, które umożliwi wspólne podłączanie różnych czystych źródeł energii i magazynów energii jako gwarancji ekologicznego biznesu. To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wspierania innowacyjności w sektorze przedsiębiorstw.

Czysta i tania energia

Platforma Obywatelska dąży do zapewnienia czystej i taniej energii, która nie będzie kontrolowana przez monopole. Celem jest stworzenie uczciwego rynku energetycznego, w którym konsumenci mają dostęp do ekologicznych i przystępnych cenowo rozwiązań energetycznych.

1500 zł Babciowego

Świadczenie dla matek powracających do pracy

Platforma Obywatelska ma program wsparcia dla matek powracających po urlopie macierzyńskim do pracy. Przewiduje się wypłatę świadczenia w wysokości 1500 złotych co miesiąc aż do 3. roku życia dziecka. To dodatkowe wsparcie dla matek, które mają możliwość wyboru, jak przeznaczyć te środki na opiekę nad dzieckiem, takie jak żłobek, opiekunka lub dzielenie się świadczeniem z babcią, która sprawuje opiekę nad dziećmi.

Aktywizacja mam

Program PO ma na celu aktywizację matek, które deklarują chęć powrotu na rynek pracy. Większość mam chce wrócić do zawodu, ale wiele z nich napotyka trudności. Platforma Obywatelska dąży do wspierania tych matek poprzez różne inicjatywy. Celem jest zapewnienie odpowiednich warunków i wsparcia dla mam, które pragną powrócić do pracy zawodowej.

Źródło: tujestprzyszlosc.pl
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Po = PiS
10.05.2023 00:48

Partie socjalistyczne PO=PiS

avatar
~PiS=ziobrzyści, bielanowie,itd.
10.05.2023 12:17

Do powyżej; - co ty masz za wiedzę, że takie głupizny wypisujesz ?. Obecne ruchy ideologiczne wprowadzane przez pis w naszym kraju to nic innego jak neosocjalizm - w sprawach socjalistycznej gospodarki wyprzedzają SLD o PSL !!!!!.

avatar
~WYZWOLENIE
10.05.2023 04:53

Wraca normalność i o to chodzi w naszym codziennym życiu. Przyszłość należy do ludzi młodych pozbawionych obecnego cynizmu, obłudy. partyjnego kolesiostwa i "dziennych przekazów" z Nowogrodzkiej !.

avatar
~Wschowianin
11.05.2023 11:37

Żart za żartem :):):) . Młodzi mają to głęboko gdzieś kto rządzi naszym krajem . Ostatnio przed wyborami Lepsza Wschowa obiecywała młodym złote góry ? Kto z tych zaproszonych osób interesuje się Wschową?

avatar
~Małpa/@<>(Wschowianin)
11.05.2023 15:46

A ty to kto ?, ten młody co to nic nie kuma ? . Nie biadol tylko pakuj się na spotkanie - nie bądź Maruda !!!.

avatar
~Piotr
10.05.2023 22:51

PO już było i się nie sprawdziło..

avatar
~@<>"Pi0tr"
11.05.2023 05:44

Uderz w stuł a nożyce się odezwą, a la ukryta opcja "neodyktatury" - czytaj oligarchii w osobie nie jakiego "Piotr" co to po ostatnich ponad 0śmiu latch im się po prostu wszystko należy i biorą z Kasy Suwerena - Kasy Publicznej jak leci i co leci - a Suwerenowi co z biedy skapnie na stuł !!!!. I ty śmiesz "Piotr" ukrywać te setki afer bo ktoś inny tylko był przy władzy i nazywasz ich, że """"" się nie sprawdził """" !!!-?. A ty zadałeś sobie PYTANIE ; - w czym ty chłopie się sprawdziłeś w NASZEJ SPOŁECZNOŚCI ???. Jesteś ślepy na ta drożyznę, na te setki afer, na te grabienie mienia Publicznego . na te łamanie prawa, Konstytucji , bałagan w TK, za ten skandaliczny brak pieniędzy z KPO , za ta gigantyczną aferę zbożową ...itd. itd,.... można by tu wymieniać setki za te ponad osiem lat ich Totalnych Rządów --- jak tak to czym prędzej goń do specjalisty bo nie zdążysz do jesiennych wyborów !!!!!!!!!. Polska ma być wolna od korupcji i solidarna dobrych uczciwych ludzi !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl