TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. W kinie CKiR obejrzysz BARBIE i inne hity (REPERTUAR)

Piątek, 29 września 2023 o 10:01, aktualizacja Piątek, 29 września 2023 o 11:27, autor: 0
Wschowa. W kinie CKiR obejrzysz BARBIE i inne hity (REPERTUAR)

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ogłosiło daty najbliższych projekcji w ramach Profesjonalnego Kina Objazdowego Outdoor Cinema. Na miłośników kina czekają filmy, które są największymi hitami ostatnich tygodni. Seanse odbędą się 29 i 30 września. Bilety można kupić online lub w dniu seansów w kasie kina.

29 września, piątek:

 • Seanse edukacyjne
  • 8:30 – Mavka i strażnicy lasu
  • 10:30 – Kicia Kocia na pikniku
  • 11:30 – Raport Pileckiego
 • Seanse z przedsprzedażą online
  • 14:00 – Kicia Kocia na pikniku
  • 15:00 – Mavka i strażnicy lasu
  • 16:45 – Barbie (2D dubbing)
  • 19:00 – Teściowie 2
  • 21:00 – Zakonnica II

30 września, sobota:

 • 11:00 – Kicia Kocia na pikniku
 • 12:00 – Mavka i strażnicy lasu
 • 14:00 – Raport Pileckiego
 • 16:15 – Barbie (2D dubbing)
 • 18:30 – Teściowie 2
 • 20:30 – Zakonnica II

Opis Filmów

Poniżej przedstawiamy krótki opis filmów, które zostaną wyświetlone.

Kicia Kocia na Pikniku

Rodzaj: Familijny, Komedia, Przygodowy
Ograniczenia wiekowe: B.O.
Czas trwania: 45 min
Cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy, 12 zł grupowy

Opis

Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!

Mavka i Strażnicy Lasu

Rodzaj: Familijny, Komedia, Przygodowy
Ograniczenia wiekowe: 5+
Czas trwania: 99 min
Cena biletu: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy, 16 zł grupowy

Opis

W polskiej wersji językowej Roksana Węgiel, która użycza głosu Mavce - tytułowej bohaterce. Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki. Zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną animacja oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań. Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Raport Pileckiego

Rodzaj: Dramat, Wojenny, Biograficzny
Ograniczenia wiekowe: 15+
Czas trwania: 119 min
Cena biletu: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy, 16 zł grupowy

Opis

Żołnierz AK, rotmistrz Witold Pilecki z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka”. Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948 roku w Warszawie.

Teściowie 2

Rodzaj: Komedia
Ograniczenia wiekowe: 13+
Czas trwania: 95 min
Cena biletu: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy

Opis

Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali – co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu? Kontynuacja komediowego hitu, który podbił serca zarówno widzów, jak i krytyków, już 15 września trafi na ekrany kin. W obsadzie ponownie znaleźli się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Dołączyli do nich Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. Za reżyserię „Teściów 2” odpowiada Kalina Alabrudzińska. Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski. „Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż.

Barbie

Rodzaj: Familijny, Komedia, Animacja
Ograniczenia wiekowe: B.O.
Czas trwania: 90 min
Cena biletu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy

Opis

BARBIE w reżyserii Grety Gerwig to największy kinowy hit 2023 r. i najbardziej kasowy film wyreżyserowany przez kobietę w historii kina w ogóle. Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem...

Zakonnica II

Rodzaj: Horror
Ograniczenia wiekowe: 16+
Czas trwania: 110 min
Cena biletu: 22 zł normalny, 20 zł ulgowy

Opis

Największe zło uniwersum Obecności powraca #Zakonnica2 Kontynuacja światowego hitu "Zakonnica", w którym siostra Irene po raz kolejny staje twarzą w twarz z demoniczną siłą Valak - Demoniczną Zakonnicą. Taissa Farmiga (Zakonnica, Pozłacany wiek) powraca jako siostra Irene, a towarzyszą jej Jonas Bloquet (Tirailleurs, Zakonnica), Storm Reid (The Last of Us, Legion samobójców. The Suicide Squad), Anna Popplewell (Fairytale, trylogia Opowieści z Narnii) i Bonnie Aarons (powracająca w swojej roli z Zakonnicy) oraz wielu wykonawców z różnych krajów. Michael Chaves (Obecność 3: Na rozkaz diabła) wyreżyserował film na podstawie scenariusza Iana Goldberga i Richarda Nainga (Eli, Autopsja Jane Doe) oraz Akeli Cooper (M3GAN, Wcielenie). Scenarzyści oparli się na pomyśle Akeli Cooper oraz postaciach stworzonych przez Jamesa Wana i Gary’ego Daubermana.

Inne Informacje

 • Kasa biletowa będzie otwarta od 8:00 do 20:30.
 • Możliwość zakupu biletów online poprzez stronę www.idedokina.pl
 • Dostępne są również bilety grupowe dla zorganizowanych grup szkolnych i zakładowych.

Źródło: CKiR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl