TworzymyGłos Regionu

Wschowa. Podczas Wieczoru Uwielbienia wystąpi J. Tomalak i Abba Pater Music

Wtorek, 29 sierpnia 2023 o 12:56, autor: 0
Wschowa. Podczas Wieczoru Uwielbienia wystąpi J. Tomalak i Abba Pater Music

W dniach 2-3 września 2023 r. we Wschowie obchodzone będą Dni Patronki Wschowy - odpust na cześć Matki Bożej Pocieszenia. Słowo Boże w tych dniach wygłosi rekolekcjonista ojciec Robert Nikel. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten czas szczególną uwagę zwraca koncert Jakuba Tomalaka wraz z zespołem Abba Pater Music.

Jakub Tomalak: Portret artysty

Jakub Tomalak to nie tylko muzyk wszechstronny: producent muzyczny, kompozytor, aranżer, instrumentalista, dyrygent, ale także lider uwielbienia i trener zespołów muzycznych. Jego działalność objemowała także rolę wykładowcy akademickiego w latach 2006-2016. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jakub Tomalak jest także autorem wielu pieśni uwielbienia oraz liturgicznych. Jest dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kalisza za swoje osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Abba Pater Music: Misja i twórczość

Zespół Abba Pater Music, którego liderem i założycielem jest Jakub Tomalak, specjalizuje się w muzyce religijnej. Tomalak, pełniący również rolę wokalisty, gitarzysty i autora piosenek, jest kierownikiem muzycznym różnych cyklicznych wydarzeń, takich jak "Festiwal Abba Pater", "Spotkanie z Ojcem" czy koncerty patriotyczne "Pieśni o Polsce". Współpracuje również z różnymi organizacjami, takimi jak fundacja Abba Pater i projekt muzyczny Boże Granie.

Koncert i wieczór uwielbienia

W sobotę 2 września po wieczornej Mszy świętej, mieszkańcy Wschowy oraz wszyscy zainteresowani są zaproszeni do klasztornego ogrodu na koncert i wieczór uwielbienia. To wyjątkowa okazja do duchowego przeżycia, której towarzyszyć będzie muzyka zespołu Abba Pater Music pod kierownictwem Jakuba Tomalaka.

Uroczysta Msza Święta

W niedzielę, 3 września, o godzinie 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie wikariusz Prowincji ojciec dr Franciszek Krzysztof Chodkowski. O oprawę muzyczną zadba Kapela Zamku Rydzyńskiego. Po Mszy, Wschowa zostanie zawierzona Matce Bożej Pocieszenia. Poświęcona zostanie również tablica pamiątkowa. O godzinie 14.00 odbędzie się piknik rodzinny w ogrodzie klasztornym, podczas którego wystąpi m.in. zespół Greccio.

Piknik rodzinny: Co nas czeka?

Na pikniku będzie można skorzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez Agencję Eventową Show Time. Zaplanowano animacje, zabawy, konkursy, a także możliwość wykonania selfie z kozą lub owcą we franciszkańskim miniZOO. Na miejscu będą także dostępne ciasta domowe, kawa, kiełbasa grillowa oraz sklepik klasztorny z ziołami i dewocjonaliami.


Źródło: Katolicka Wschowa,Abba Pater

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl