TworzymyGłos Regionu

reklama

Wrzesień, czas wrócić do ławek... i szachownic

Wtorek, 05 września 2023 o 11:31, aktualizacja Wtorek, 05 września 2023 o 11:47, autor: 1
Wrzesień, czas wrócić do ławek... i szachownic

Rok szkolny oficjalnie rozpoczął się 4 września, a uczniowie już znaleźli się w szkolnych ławkach. To nie tylko czas powrotu do nauki, ale też możliwość aktywizacji pozaszkolnej. W tym kontekście Klub Szachowy Hetman we Wschowie, działający przy Centrum Kultury i Rekreacji, ma ważne informacje dla wszystkich zainteresowanych.

Zajęcia w Klubie Hetman

Klub Hetman Wschowa zaprasza dzieci do udziału w zajęciach, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00. Prowadzone są w sali audiowizualnej na pierwszym piętrze Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Dlaczego warto zainteresować się szachami?

Członkowie klubu z entuzjazmem wyliczają korzyści, jakie niesie ze sobą regularne granie w szachy. Przede wszystkim szachy poprawiają zdolności intelektualne i arytmetyczne. To gra, która wymaga skupienia, analizy i planowania. Nie można też zapomnieć o rozwoju inteligencji emocjonalnej, bo szachy uczą cierpliwości i samokontroli.

Umiejętności krytycznego myślenia to kolejna zaleta. Szachy uczą analizy sytuacji i logicznego myślenia, a także rozwijają zdolności językowe.

Co więcej, gra w szachy ma walory terapeutyczne. Pomaga w relaksacji, koncentracji, a także jest formą aktywności wspomagającej pamięć i koncentrację.

Rozwój kreatywności to kolejny aspekt. Gra wymaga nie tylko znajomości konkretnych schematów, ale i umiejętności twórczego myślenia, szczególnie w sytuacjach, które nie są standardowe.

Nie można też pominąć faktu, że regularne uprawianie szachów zwiększa poziom IQ. To potwierdzone naukowo informacje, które stanowią dodatkowy argument dla rodziców zastanawiających się nad pozaszkolnymi formami aktywności dla swoich dzieci.

Hetman zaprasza

Rozpoczęcie roku szkolnego to również nowy początek dla klubów i sekcji działających przy placówkach oświatowych i kulturalnych. Sekcja Szachowa CKiR we Wschowie - Klub Hetman również rozpoczyna swoją działalność po wakacjach i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Link do wydarzenia na FB - TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~A.
05.09.2023 16:02

Super! :-)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl