TworzymyGłos Regionu

reklama

Wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrz Jolanty Wielgus

Piątek, 23 czerwca 2023 o 13:27, aktualizacja Piątek, 23 czerwca 2023 o 14:47, autor: 1
Wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrz Jolanty Wielgus

Dnia 22 czerwca 2023 r. w sali Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej odbyła się XLVII Sesja Rady Miejskiej Szlichtyngowa. Radni Rady Miejskiej jednogłośnie zdecydowali się przyznać wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanty Wielgus.

Inwestycje i dotacje na 25 milionów złotych

Podczas sesji, Burmistrz Jolanta Wielgus przedstawiła najważniejsze dane zawarte w Raporcie o stanie Gminy Szlichtyngowa za 2022 rok. Przedstawienie obejmowało informacje dotyczące zrealizowanych inwestycji i zadań remontowych, które przyczyniły się do rozwoju miejscowości. Warto zaznaczyć, że w samym 2022 roku Gmina pozyskała aż 13.878.563,68 złotych w formie dotacji. W ciągu ostatnich czterech lat suma ta przekroczyła imponującą kwotę 25 milionów złotych, co dowodzi efektywnego zarządzania funduszami publicznymi.

Absolutorium dla Burmistrz

Po zapoznaniu się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze, Rada Miejska jednogłośnie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Jolancie Wielgus z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2022 rok. Ta jednogłośna decyzja stanowi ważne wyróżnienie dla Burmistrza oraz potwierdzenie jej skutecznego zarządzania finansami i zaangażowania w rozwój Szlichtyngowej.

Wsparcie dla sukcesów Burmistrza

W trakcie sesji, Burmistrz Jolanta Wielgus skierowała serdeczne podziękowania do Radnych, Sołtysów, Dyrektorów, Kierowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesów samorządu szlichtyngowskiego. Szczególne uznanie wyraziła pani Dorocie Raczyckiej, Skarbnikowi Gminy, panu Błażejowi Rajmanowi, Zastępcy Burmistrza, pani Helenie Romanowicz, Głównej Księgowej, a także pracownikom urzędu Miasta i Gminy. Ich wkład i zaangażowanie okazały się kluczowe w realizacji budżetu i inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju Gminy Szlichtyngowa.

Wzmacnianie struktur i rozwój lokalnej infrastruktury

Podczas XLVII Sesji Rady Miejskiej Szlichtyngowa, podjęto również ważne uchwały, które mają istotne znaczenie dla rozwoju Gminy. Jedną z nich była decyzja o powołaniu Zespołu ds. opiniowania kandydatów na ławników, co jest ważnym krokiem w procesie selekcji odpowiednich osób pełniących tę ważną funkcję. Rada Miejska także wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości gruntowej będącej własnością Gminy Szlichtyngowa, co może przyczynić się do dalszego rozwoju lokalnej infrastruktury.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~FIKCJA +
24.06.2023 07:45

Obecna formuła tzw. " wotum zaufania" oraz "absolutorium" to nic innego jak fikcja + !. Jak można nazywać, że jest to zaufanie lub absolutorium jak na to głosowanie i na to absolutorium ma wpływ obecnie panująca nam w Radzie większość !. Uczciwie było by takie roczne wotum dla Wójta, Burmistrza, Prezydenta jakby było ono przegłosowane w formie REFERENDUM !. A tak co roku POWIELAMY FIKCJĘ DLA FIKCJI, a ich główni "bohaterzy" , tj, w tym przypadku pani burmistrz niesłusznie z tego triumfują !. Fikcja + !. Mając na uwadze, że od ponad ostatnich ośmiu lat tych rządów ( rządów pisu) lokalne samorządy są zmuszane do uległości tej władzy przez ograniczanie im środków pieniężnych z należnych im wpływów z PIT i CIT !!!!. Obecna pisowska władza próbuje lokalne samorządy finansować w ramach własnego widzi mi się , tj. przyznawać PUBLICZNE - NASZE środki w postaci tzw. wyimaginowanych kwot wręczanych PROPAGANDOWO w postaci " czeków - talonów tekturowych" !!!!. To prawie wygląda jak te " Judaszowe srebrniki" !!!!. I w tym świetle jak wygląda to tzw. absolutorium i wotum zaufania ?????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl