TworzymyGłos Regionu

Witosława znów w pianie: Fontanna padła ofiarą głupiego żartu

Czwartek, 11 maja 2023 o 14:33, aktualizacja Czwartek, 11 maja 2023 o 16:06, autor: 1
Witosława znów w pianie: Fontanna padła ofiarą głupiego żartu

Sławska fontanna po raz kolejny padła ofiarą kiepskiego żartu. Spora dawka szamponu lub innego środka spieniającego została wlana do zbiornika przez mieszkańca Gminy Sława. Do incydentów doszło dwukrotnie w niedziele oraz poniedziałek. Fontanna przez kilka dni była wyłączona, wymieniono wodę, a także doszło do czyszczenia sprzętu oraz sprawdzenia jego stanu technicznego.

Powtarzające się przypadki zanieczyszczania fontanny

Niestety, nie jest to pierwszy taki incydent w Sławie. W ubiegłym roku miała miejsce podobna sytuacja, kiedy nieznani sprawcy dolali substancje z zewnątrz do miejskiego zbiornika. Tym razem jednak, dzięki zapisowi z monitoringu, straż miejska mogła ustalić domniemanego sprawcę, który został zgłoszony na policję.

Wrażliwość pomp i filtrów na zanieczyszczenia

Pompy i filtry w fontannie są niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Wystarczy, że do wody dostaną się niepożądane substancje, aby znacznie zmniejszyć siłę wyrzutu wody z dysz. Tego typu zachowania prowadzą do konieczności czyszczenia fontanny, a nawet do kosztownej naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Koszty takich działań mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Ściganie takiego zachowania i konsekwencje prawne

Tego typu działania są surowo ścigane przez policję oraz straż miejską. Bezmyślne żarty, takie jak zanieczyszczanie fontanny, nie tylko powodują straty finansowe dla miasta, ale również naruszają spokój i porządek publiczny. Osoby dopuszczające się takiego zachowania muszą ponieść konsekwencje prawne za swoje czyny.

Wykorzystanie monitoringu i ustalenie domniemanego sprawcy

W tym konkretnym przypadku, miejski monitoring odegrał kluczową rolę w identyfikacji domniemanego sprawcy. Dzięki nagraniom z kamer, straż miejska mogła ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie fontanny. Sprawa została zgłoszona na policję, która przeprowadziła przesłuchanie podejrzanego. W rezultacie sprawca przyznał się do winy.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
11.05.2023 14:49

Ale to ten sam co robi jak tylko powstała fontanna tzw pan o ksywce mruk , michę mu obić

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl