TworzymyGłos Regionu

reklama

Wieża widokowa Joanna została zamknięta.

Trwają prace konserwacyjne

Poniedziałek, 08 maja 2023 o 10:52, aktualizacja Czwartek, 10 sierpnia 2023 o 11:34, autor: 2
Wieża widokowa Joanna została zamknięta.

Od dzisiaj (8 maja) rozpoczynają się prace konserwacyjne wieży widokowej Joanna, która jest jedną z największych atrakcji regionu. Trwające do 15 maja działania wymagają wprowadzenia zakazu wstępu na wieżę. Nadleśnictwo Sława Śląska, troszcząc się o bezpieczeństwo odwiedzających, udostępni wieżę dopiero po zakończeniu prac.

Wieża widokowa Joanna

Wśród malowniczych terenów Jeziora Sławskiego, Sławy i otaczających lasów, drewniana wieża widokowa Joanna wyróżnia się jako niezwykła atrakcja. Jej konstrukcja, wykonana z drewna sosnowego i modrzewiowego, powstała w latach 2013-2015 na wzniesieniu obok polany rekreacyjnej Święte. Wieża znajduje się przy drodze wojewódzkiej 278, między miejscowościami Konotop i Sława.

Wysokość wieży wynosi około 40 metrów, a składa się z dwóch platform widokowych na wysokościach 18 i 35 metrów. Dzięki swojemu położeniu na lekkim wzniesieniu, z najwyższej platformy można podziwiać piękną panoramę borów sosnowych, Jeziora Sławskiego oraz okolicznych miejscowości, takich jak Lubiatów, Józefów i Konotop. Niektórzy twierdzą nawet, że można zobaczyć kominy huty w Głogowie.

Lokalizacja i charakterystyka wieży widokowej Joanna

Wieża widokowa Joanna jest doskonale usytuowana w otoczeniu natury, co sprawia, że staje się ona idealnym miejscem dla miłośników piękna przyrody i ciekawych krajobrazów. Jej lokalizacja na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska sprawia, że jest łatwo dostępna dla mieszkańców regionu oraz turystów z innych części Polski.

Polana rekreacyjna przy wieży widokowej Joanna

W bezpośrednim sąsiedztwie wieży widokowej Joanna znajduje się przestronna polana rekreacyjna, stworzona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nadleśnictwo Sława Śląska zainwestowało środki unijne, aby zapewnić mieszkańcom okolicy oraz turystom odpowiednie miejsce do odpoczynku i relaksu.

Na polanie zostały zamontowane huśtawki oraz plac zabaw dla najmłodszych. Dzięki nim dzieci mogą bawić się wśród pięknej natury, ciesząc się świeżym powietrzem i atmosferą wiejskiego spokoju. Dla tych, którzy pragną podziwiać okolicę z perspektywy wieży widokowej, zorganizowano specjalne miejsce do spacerów pieszych. Przyjemna trasa prowadzi przez malownicze tereny, umożliwiając jednocześnie kontakt z naturą i relaksujący wypoczynek na łonie przyrody.

Na polanie umieszczono również dziesięć tablic edukacyjnych, które są nie tylko atrakcyjne dla najmłodszych, ale także dla wszystkich ciekawych przyrody. Tablice zawierają informacje na temat różnych gatunków ryb zamieszkujących wody Jeziora Sławskiego, występujących grzybów w okolicznych lasach oraz ptaków, które znalazły swoje domy na wyspach i w lasach wokół jeziora. Dzięki nim odwiedzający mogą poszerzać swoją wiedzę na temat lokalnej fauny i flory.

W ramach inicjatywy prozdrowotnej, na polanie rekreacyjnej umieszczono również przyrządy do ćwiczeń siłowych, które wykorzystują opór własnego ciała. Latem te urządzenia cieszą się szczególnym zainteresowaniem i stają się miejscem, gdzie można spotkać wiele osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu.

Nie zapomniano również o potrzebach praktycznych odwiedzających. Obok wieży widokowej przygotowano miejsce na ognisko z ławkami oraz wiatą, która stanowi doskonałą ochronę przed deszczem. To idealne rozwiązanie dla rodzin i grup przyjaciół, które chcą spędzić czas na pikniku lub wieczornym spotkaniu przy ognisku, delektując się atmosferą wieczornej ciszy i bliskości natury.

Prace konserwacyjne tylko przez chwilę

Prace konserwacyjne wieży widokowej Joanna są nieuniknione i mają na celu zapewnienie bezpiecznego i jeszcze lepszego doświadczenia dla odwiedzających. Chociaż czasowe ograniczenie dostępu do wieży widokowej może być niefortunne dla entuzjastów lokalnych atrakcji, warto pamiętać o korzyściach, jakie przyniesie ta konserwacja. Nadleśnictwo Sława Śląska dokłada wszelkich starań, aby wieża powróciła do swojej pełnej świetności. Zakończenie prac już 15 maja.

Źródło/foto: slawa.pl, Nadleśnictwo Sława Śląska, wjozefowie.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Nareszcie
08.05.2023 17:55

Czas naprawić schody

avatar
~Observer
09.05.2023 17:56

Byłem tam po Świętach wielkanocnych. Górna platforma zapaskudzona ptasimi odchodami!! Może tego właśnie dotyczy obecna "konserwacja" :-)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl