TworzymyGłos Regionu

Wieś Trail w Lginiu: Bieg, joga i puszczanie wianków (FOTO)

Niedziela, 25 czerwca 2023 o 11:04, aktualizacja Niedziela, 25 czerwca 2023 o 11:35, autor: 1
Wieś Trail w Lginiu: Bieg, joga i puszczanie wianków (FOTO)

W sobotę (24 czerwca) odbyła się piąta edycja imprezy Wieś Trail organizowanej przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa. Tym razem biegowe i rowerowe zmagania rozpoczęły się na plaży w Lginiu, przyciągając entuzjastów sportów. A wszystko to wśród malowniczych krajobrazów.

Wieś Trail w Lginiu

Wieś Trail w Lginiu rozpoczęło się o godzinie 15:00 od sesji jogi. Równolegle do tego entuzjaści jazdy na jednośladach wyruszyli na trasę. O godzinie 16:00 nastąpił start biegu, który dostarczył uczestnikom wielu emocji i radości.

Dwie trasy

Trasy biegowe zostały starannie przygotowane, aby zaspokoić oczekiwania uczestników o różnym poziomie zaawansowania. Pierwsza trasa o długości 4,42 km była idealna dla początkujących biegaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Druga trasa, o długości 9,5 km, stanowiła prawdziwe wyzwanie dla doświadczonych i bardziej zaawansowanych zawodników, którzy poszukiwali większej dawki adrenaliny i emocji.

Joga, puszczanie wianków i poczęstunek

Nie tylko biegowe i rowerowe wyzwania stanowiły atrakcję tego dnia. Organizatorzy postarali się zapewnić uczestnikom dodatkowe aktywności, które dodatkowo umiliły im czas spędzony na miejscu. Na samym początku odbyła się sesja jogi na świeżym powietrzu, która miała na celu rozgrzewkę i wyciszenie uczestników przed rywalizacją. Poza tym po biegu, z okazji Nocy Kupały, odbyło się puszczanie wianków, co nadało wydarzeniu wyjątkowy klimat. Jak zawsze na uczestników Wieś Trail czekały medale i poczęstunek.

To już V edycja!

Wieś Trail jest organizowany cyklicznie przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa we współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji. Wydarzenie to odbyło się już piąty raz, wcześniej aktywni mieszkańcy regionu odwiedzili Dębową Łekę, Wygnańczyce, Olbrachcice i Siedlnicę. Każda edycja ma swój motyw przewodni i przyciąga wielu uczestników, którzy chętnie podejmują wyzwania i czerpią radość z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przesunięcie terminu i wpływ warunków pogodowych

Początkowo bieg miał odbyć się w piątek wieczorem, nawiązując do Nocy Kupały. Jednak, ze względu na trudne warunki pogodowe związane z ulewnymi opadami deszczu, organizatorzy podjęli trafną decyzję o przesunięciu wydarzenia na sobotę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Piotruś
27.06.2023 16:18

Super inpreza. Mam nadzieję że już będzie cykliczną. Jak tak będzie to za rok startuję. Pozdrowienia dla pomysłodawców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl