TworzymyGłos Regionu

reklama

We Wschowie powstaną wybiegi dla psów i tężnie solankowe. Tak zapowiada burmistrz Antkowiak

Piątek, 01 marca 2024 o 17:12, aktualizacja Piątek, 01 marca 2024 o 17:14, autor: 30
We Wschowie powstaną wybiegi dla psów i tężnie solankowe. Tak zapowiada burmistrz Antkowiak

Wschowa stawia na rewitalizację przestrzeni miejskich, a najnowszy projekt Parku Tysiąclecia (Nad Stawami) jest tego doskonałym przykładem. Burmistrz Konrad Antkowiak, po konsultacjach z mieszkańcami, zapowiedział wprowadzenie znaczących zmian w projekcie parku. Jednym z najbardziej oczekiwanych dodatków są wybiegi dla psów, podzielone na sekcje dla małych i dużych czworonogów. To odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności i gest w stronę właścicieli psów, jak podkreśla sam burmistrz, będący również miłośnikiem zwierząt.

Wybiegi dla psów nie tylko w Parku Tysiąclecia

Bezpieczna przestrzeń, w której psy będą mogły się wybiegać ma powstać nie tylko w Parku Tysiąclecia przy okazji rewitalizacji. Według zapowiedzi włodarza, wybiegi zostaną stworzone również na gminnych terenach przy dużych osiedlach mieszkaniowych oraz w Parku Herbergera. 

Tężnie solankowe dla zdrowia i relaksu

Inną nowością, która ma pojawić się w parku, są tężnie solankowe. To inicjatywa, na której szczególnie zależało seniorom, szukającym naturalnych metod poprawy zdrowia i samopoczucia. Tężnie są nie tylko atrakcją, ale również miejscem odpoczynku i regeneracji, szczególnie cenionym przez starszych mieszkańców Wschowy.

Nad Stawami powstanie muszla koncertowa?

Oprócz wybiegów dla psów i tężni solankowych, burmistrz Antkowiak ma nadzieję, że w projekcie uda się uwzględnić budowę muszli koncertowej. Pomysł na taką konstrukcję podsunęli sami mieszkańcy, którzy z sentymenten wspominają czasy, gdy w parku można było usłyszeć muzykę graną na żywo.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Kompleksowa modernizacja Parku Tysiąclecia

Rewitalizacja Parku Tysiąclecia to projekt o szerokim zakresie. Tomasz Ratajczak, kandydat do Rady Miejskiej z KWW „Lepsza Wschowa” i mieszkaniec okolicy, podkreśla, że park od lat wymagał totalnej rewitalizacji i dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich, ten ambitny plan ma szansę na realizację.  

Park nad Stawami: więcej niż tylko zieleń

Projekt rewitalizacji zakłada nie tylko odnowienie istniejącej infrastruktury, ale również wprowadzenie nowych atrakcji, które mają ożywić przestrzeń parku i zwiększyć jej atrakcyjność. Strefy zabawy dla dzieci, przestrzenie relaksu dla seniorów, czy rekreacyjna promenada to tylko część z zaplanowanych inwestycji. Dodatkowo, rewitalizacja stawów ma nie tylko podnieść estetykę miejsca, ale również przyczynić się do ochrony lokalnego ekosystemu.

Wizja przyszłości Wschowy

Burmistrz Antkowiak podkreśla, że inwestycja w Park Tysiąclecia jest krokiem w kierunku stworzenia przestrzeni publicznej, która będzie służyć mieszkańcom miasta przez wiele lat. Projekt ten, podobnie jak wcześniejsza rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego, ma na celu podniesienie jakości życia we Wschowie i stworzenie miejsc, gdzie społeczność może się spotykać, wypoczywać i cieszyć czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

avatar

avatar
~Kamil
01.03.2024 17:25

Co za brednie We wschowie to drogi są potrzebne

avatar
~Kamilka do "Kamil"
02.03.2024 09:19

A ty co, z jakiej palmy spadłeś, że nie widzisz dróg we Wschowie, a to miejskich, a to powiatowych - pożal się Boże - oraz wojewódzkie i nawet krajowe, ba są i polne i kamienne !. O jakich drogach ty mały człowieczku tu nam mówisz ?. A nam Wschowianom właśnie chodzi o nowoczesna Tężnię !!!. Drogo zostawiamy dla takich jak ty !. Brawo Panie Antkowiak - tylko Pan mógł wpaść na tak genialny pomysł !!!. Kolejna kadencja jest juz w pańskiej kiszeni - bez takich jak ten " Kamil" !

avatar
~Kamila +++
31.03.2024 21:43

Wschowie i Gminie jest potrzebny nadal i tylko nadal Pan Burmistrz Antkowiak !!!!. Raz na zawsze skończmy z tymi " mundurowymi emerytami , czy to z policji , czy to ze straży pożarnej ". Skończmy już na dobre z tymi Krzakowymi KWW i ich kandydatami co to """ Nic Nie Mogę ...." --- przez ponad 30 lat mieliśmy ich NICOŚ i MARAZM w działaniu jako i radni i jako ci tzw. burmistrzowie !!!. Tylko Pan Antkowiak uzdrowi Nasze sto i Gminę ---- CO BYŁO WIDAĆ przez te ostatnie 5 lat działania tego pana - Antkowiaka !!!!!!. Pozdro !!!

avatar
~Damian
01.03.2024 17:39

Mówcie co chcecie ale za Antkowiaka widać zmiany we Wschowie !

avatar
~Marek
02.03.2024 18:37

Czy kiedyś ktoś mi odpowie ile kilometrów dróg i chodników zrobiła gmina w ciągu 5 letniej kadencji burmistrza Antkowiaka?

avatar
~Mieszkaniec
01.03.2024 18:03

Wszystko super, a jak Pan burmistrz nie wygra ? Czy kolejny burmistrz będzie kontynuował ten plan?

avatar
~Big
01.03.2024 18:26

Panie burmistrzu drogi i jeszcze raz drogi remontujcie!!!

avatar
~Gekon
01.03.2024 18:30

Ciechocinek!

avatar
~Tomasz
01.03.2024 18:41

Szkoda, że burmistrz nie jest miłośnikiem równych dróg..

avatar
~Bruk
02.03.2024 17:46

Drogi są do przejechania , nie ma tragedii jak się jezdzi normalnie. Nowe osiedla muszą powstać zapewne do końca aby można było mówić o drogach np. Na Zaciszu, ludzie kupiliście działki postawiliście wille i nagle zabrakło na furmankęmaterialy i wspólnie utwardzic drogę jakby nie bylo do własnej posesji. Tam konieczna jest kanalizacja deszczowa odpływy, oświetlenie ulic , niwelacja terenu itp.

avatar
~Do Bruk
03.03.2024 09:32

Nie można samemu utwardzać dróg, bo są to drogi gminne. Jak ktoś sam utwardzi to może dostać karę tak jak kiedyś na zaciszu.

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
01.03.2024 20:43

na razie jesteśmy na Pozycjonowaniu rodzinki i swoich króliczków i świnek Piggy przy mniejszych korytach. Z przykrością zawiadamiamy , że przy głównym korycie jest tłok(wicie koalicja), a i tak trzeba czekać jak lepszy Wieprz przyjdzie z obstawą

avatar
~Diler
02.03.2024 17:50

Człowieku, zmień dilera. Co Ci przeszkadzają inne osoby oprócz tych których Ty zapewne chciałbyś widzieć. Pewnie siedzisz w domu pijesz Harnasia albo pol litra kupionej z promocji w bierze. Siedź i troluj , ale nie wypada nazywać ludzi odzwierzeco.

avatar
~Nicknick
01.03.2024 21:09

A czy będą też wybiegi dla psów średnich?;-)

avatar
~misiek
01.03.2024 21:42

Są to niezbędne inwestycje dla Wschowy. Przyciągną one nowych inwestorów i zachęcą ludzi do pozostania w tym mieście. Nawet tych, co mieszkają na ulicach, gdzie nie ma dróg i kanalizacji.

avatar
~Mieszaniec
02.03.2024 07:06

Inwestorów przyciągną równe drogi a nie tężnie

avatar
~DO<>ps.(Mieszkaniec)
02.03.2024 09:11

Hej,, Hej,, Hej.... ps. ( Mieszkańcu ) , a u ciebie z główką jest wszystko ok. ?. Który to kolejny twój hejterski wpis na zw.pl obrzydzający Nasze Inwestycje i Przyjemności jakie to nam od ponad 5 lat serwuje Nasz najlepszy od ponad 30 lat Pan Burmistrz Antkowiak ?. Czy cię już nie znudziły te twoje " przekazy dnia pixxi ..." i szczucie Naszego Wschowskiego Społeczeństwa ?. Czy jesteś w stanie nam tu na forum wyliczyć twoje własne lub twojej pixxi inwestycje, które są przydatne dla Nas, dla Naszego Wschowskiego Społeczeństwa ? . No dalej - ps. ( Mieszkaniec) wymieniaj, czekamy !. W innym przypadku raz na zawsze ty i inni pixxi zamilczcie w tym temacie i tej szczujni !.

avatar
~Kamila
02.03.2024 11:31

Konrad tak, Dawid nie.

avatar
~Mieszkaniec Ogrodowej
02.03.2024 15:53

Najgorsze co mogłoby się stać to budowa tej muszli koncertowej to nie jest miejsce na koncerty Zrozumcie to wreszcie!

avatar
~Leszek
02.03.2024 16:00

Zdecydowanie wolałbym kanalizację, drogę i oświetlenie niż tężnie, murale i wybiegi dla psów. Ten burmistrz to się chyba z choinki urwał. Gmina ma swoje zadania i powinna się z nich wywiązać. Sława i Szlichtyngowa ciągle się rozwijają a tu nawet nie ma gdzie domu wybudować, żeby można było normalnie do niego dojechać. Całe szczęście, że już niedługo wybory.

avatar
~do Leszka
05.03.2024 07:41

Jak już się wybudujesz, to mądra Pani z Referatu Inwestycji Ci powie po co budowałeś się w polu...Przekształcają działki, wydają warunki zabudowy a później zdziwieni, ze ludzi chcą mieć jakiś dojazd do domu

avatar
~DO( do Leszka)
05.03.2024 10:09

A ty co ; Syndrom Trzech Małpek w tobie się odezwał /. Swojego rozumu nie masz - tak się przez te ponad 8 lat nauczyłeś - przyzwyczaiłeś, że inni za ciebie podejmują twoje życiowe decyzje , a la nowogrodzka !!!!

avatar
~Edyta
03.03.2024 08:50

Nasz burmistrz wciągnie nosem resztę kandydatów.

avatar
~Ziom
03.03.2024 21:02

Bądźmy obiektywni we Wschowie jest potrzebne wszystko od dróg, parków, ścieżek, chodników. Każdy chce co innego, wizerunek wschowy i gminy jest ważny drogi również. Należy to zrównoważyć i działać a nie skakać sobie do gardeł

avatar
~Mieszkanka
04.03.2024 21:30

Opętało Was z tymi drogami .Piszecie jakby we Wschowie nie było żadnych przejezfnych dróg ,jakby to była podstawa i warunek do życia . Pamiętajcie ,że ludzie są najważniejsi a nie Wasze samochody.Cdziennie rozjedżacie drogi tymi swoimi ,,furkami" , po każda pierdołę do sklepu musicie jechać ,bo nie chce wam się ruszyć ...czterech liter.

avatar
~Tomasz
04.03.2024 22:11

Dzieci też muszą jakoś dojść do szkoły. Proszę więc zobaczyć drogę przy SP3 która dzieci idą w kierunku domów jednorodzinnych. To jest podstawa do życia a nie murale i wybiegi dla psów.

avatar
~Panie Tomaszu
05.03.2024 06:06

Z osiedla Przylesie dzieci też do szkoły chodzą. I nie jęczymy tak jak Wy na forum, ludzie naprawdę mają dość poruszania tematu Zacisza przy jakimkolwiek artykule. U nas też mieszkają ludzie od ponad 30 lat i nadal jeżdżą szutrowymi drogami. Zacisze rozbudowało się w takim tempie stosunkowo niedawno. Skoro tak tam źle, to dlaczego nadal powstają domy jak "grzyby po deszczu"?

avatar
~Luke
05.03.2024 08:31

Skąd ty bierzesz takie pomysły. Przejedź się po wschowskich osiedlach i ulicach to zobaczysz go trzeba tutaj najpierw zrobić, drogi, chodniki. Na tężnie solankowe to zapraszam do sanatorium w uzdrowiskach, a pieski proszę prowadzać na smyczy, a na wybieg to na swoim podwórku.

avatar
~PLUS<> (Luke)
05.03.2024 10:16

Do sanatorium to udają się ludzie schorowani by polepszyć sobie zdrowie !. My tu w mieście ludzie pracy nie tylko żyjemy pracą, twoimi i tak dobrymi we Wschowie drogami i chodnikami, ale również w weekendy chcemy zdrowo spędzić swój wolny czas !!!. I przestań tu SZCZUĆ i nastawiać ludzi na innych !!!. Czasy waszego szczucia i siania nienawiści jednych na drugich raz na zawsze skończyły się 15.10.2023 Roku..... I nie potrzebne sa nam tu działania wsteczne obecnej tzw. " totalnej zjednoczonej prawicy 13 grudnia" = z pod znaku pixxi !!!!. Popieramy działania powstania Tężni w Naszym skromnym mieście !!!!!. Brawo pan Burmistrz Antkowiak - Tylko Pan !!!!!

avatar
~Piotrek
31.03.2024 18:02

Tak jak to Poseł Braun powiedział. Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie. XD

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl