TworzymyGłos Regionu

reklama

Warsztaty profilaktyczne w Jędrzychowicach. Szkoła walczy z uzależnieniami

Piątek, 07 czerwca 2024 o 15:24, autor: 0
Warsztaty profilaktyczne w Jędrzychowicach. Szkoła walczy z uzależnieniami

W dniach 27-28 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach odbyły się intensywne warsztaty profilaktyczne. Wydarzenie miało na celu przeciwdziałanie narkomanii i alkoholizmowi.

Bajko-terapia dla najmłodszych

W warsztatach wzięło udział 32 uczniów z klas I-IV. Tematyka obejmowała uzależnienia, cukier i środki psychoaktywne. Dzieci uczyły się poprzez "Bajko-terapię", która angażuje najmłodszych w naukę przez opowiadanie historii.

Starsi uczniowie uczestniczyli w debacie

Dla uczniów klas V-VIII przygotowano program "Debata". W zajęciach wzięło udział 28 osób. Uczestnicy dyskutowali o uzależnieniu od alkoholu i metodach przeciwdziałania.

Szkolenie dla rodziców i nauczycieli

Rodzice i nauczyciele nie pozostali bez wsparcia. Dla nich przygotowano specjalne szkolenie na temat uzależnień XXI wieku. Tematyka obejmowała zarówno tradycyjne substancje, jak i nowoczesne formy uzależnień.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez specjalistów z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach, która od lat angażuje się w działania profilaktyczne na rzecz lokalnej społeczności.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl