TworzymyGłos Regionu

Waldemar Weihs we Wschowie. Na inspirujące spotkanie zaprasza „Młoda Wschowa”

Czwartek, 15 czerwca 2023 o 12:49, aktualizacja Czwartek, 15 czerwca 2023 o 13:03, autor: 1
Waldemar Weihs we Wschowie. Na inspirujące spotkanie zaprasza „Młoda Wschowa”

We Wschowie odbędzie się inspirujące wydarzenie przeznaczone dla młodzieży. Natalia Wierzbicka, pełnomocnik burmistrza ds. młodzieży, ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Waldemarem Weihsem - działaczem społecznym, animatorem, trenerem i ekspertem w zakresie organizacji pozarządowych oraz współpracy sektorów. Spotkanie będzie miało miejsce w sali klubowej CKiR już 19 czerwca o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

Kim jest Waldemar Weihs?

Waldemar Weihs to osoba o bogatym doświadczeniu w dziedzinie pracy społecznej. Jego wieloletnia praktyka obejmuje budowanie partnerstw, koalicji i związków, a także współpracę pomiędzy różnymi organizacjami i sektorami. Nie tylko jest ekspertem w dziedzinie organizacji pozarządowych, ale także pełni funkcję moderatora i superwizora, zapewniając profesjonalne wsparcie dla różnych projektów społecznych.

Praca Waldemara Weihsa w MONAR i innych miejscach

Przez 9 lat Waldemar Weihs pracował w MONAR, organizacji zajmującej się pomocą osobom uzależnionym. Jego zaangażowanie zaczęło się w Zielonej Górze i Nowej Soli, a następnie przeniósł się do Jeleniej Góry, Zgorzelca oraz Wałbrzycha. W tym czasie pełnił również funkcję pełnomocnika wojewody jeleniogórskiego ds. zapobiegania narkomanii, co świadczy o jego zaangażowaniu w walkę z problemami społecznymi.

Waldemar Weihs ma także doświadczenie radiowe, które zdobył będąc szefem dwóch stacji radiowych: Radia "Jowisz" w Jeleniej Górze oraz później także Radia "Wałbrzych". Dzięki temu zdobył umiejętności w zakresie komunikacji i dotarcia do szerokiej publiczności.

Obecna rola i zaangażowanie społeczne Waldemara Weihsa

Aktualnie Waldemar Weihs pełni funkcję prezesa Fundacji "Merkury". Ponadto, jest Przewodniczącym Zespołu ds. komunikacji społecznej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jego zaangażowanie nie ogranicza się tylko do tego, ponieważ jest także członkiem Zarządu Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych.

Waldemar Weihs jest również Przedstawicielem w Konwencie Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz Przewodniczącym Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jego obecność w tych instytucjach zapewnia efektywną współpracę i wymianę doświadczeń na poziomie regionalnym.

Ponadto Waldemar Weihs angażuje się w edukację i przekazywanie swojej wiedzy innym. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych i MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami i inspiruje kolejne pokolenia do działania na rzecz społeczności lokalnej.

Źródło/Foto: Młoda Wschowa, Waldemar Weihs (facebook.com)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~123-
15.06.2023 16:33

Dla pragnących wiedzy o świecie współczesnym - https://rejestr.io/osoby/1161173/waldemar-weihs

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl