TworzymyGłos Regionu

reklama

WOS w praktyce. Uczniowie ze Szlichtyngowej odwiedzili Urząd Miasta

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 10:49, autor: 0
WOS w praktyce. Uczniowie ze Szlichtyngowej odwiedzili Urząd Miasta

W dniu 12 stycznia 2024 r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej wzięli udział w nietypowej lekcji „Wiedzy o społeczeństwie”. Wyjątkowe zajęcia odbyły się w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa, co dla wielu uczniów było pierwszym kontaktem z realiami funkcjonowania samorządu.

Burmistrz jako nauczyciel

Spotkanie zorganizowane przez nauczycielkę Krystynę Felińską, rozpoczęło się w sali konferencyjnej. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, przybliżyła młodzieży działalność samorządu gminnego. Jak podkreśliła, celem było nie tylko przekazanie wiedzy, ale również zainspirowanie uczniów do aktywnego udziału w życiu lokalnej społeczności.

Od teorii do praktyki

Po części teoretycznej uczniowie mieli okazję odwiedzić różne referaty Urzędu Miasta, poznając zakres obowiązków pracowników. Szczególnie interesującym punktem wizyty był Urząd Stanu Cywilnego, gdzie uczestnicy lekcji mogli przetestować skanowanie odcisków palców i podpisów. Zakończenie spotkania upamiętniło wręczenie uczniom materiałów promocyjnych Gminy, które będą przypominać im o tej wyjątkowej lekcji WOS-u.

Edukacja obywatelska w działaniu

Spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa okazało się doskonałą okazją do konfrontacji wiedzy podręcznikowej z rzeczywistością. Taka forma lekcji wzbogaca edukację obywatelską i zachęca młodzież do głębszego zainteresowania się sprawami lokalnymi. Uczniowie, którzy w przyszłości staną się decydentami w gminie, mieli możliwość zobaczenia, jak funkcjonuje samorząd z bliska. 

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl