TworzymyGłos Regionu

reklama

W okolicy Wschowy ujawniono kradzież rodzin pszczelich. Sprawą zajmuje się policja

Sobota, 30 marca 2024 o 13:00, autor: 1
W okolicy Wschowy ujawniono kradzież rodzin pszczelich. Sprawą zajmuje się policja

Dnia 28 marca w rejonie leśnej drogi między Konradowem a Kandlewem doszło do kradzieży czterech uli z rodzinami pszczelimi. Jak informuje Prezes Koła Pszczelarzy we Wschowie, Andrzej Kopczyński, skradzione ule należały do jednego z miejscowych pszczelarzy i były wykonane ze styropianu przez firmę Łysoń. Ule, charakterystyczne ze względu na swój niebieski kolor i zastosowanie ramek wielkopolskich, stanowiły znaczącą wartość dla właściciela.

Ostrzeżenie dla pszczelarzy z gminy Wschowa

Pasieki znajdowały się w miejscu dostępnym z drogi przebiegającej przez las, co mogło ułatwić sprawcom przestępstwa dokonanie kradzieży. Prezes Koła Pszczelarzy podkreśla, że sytuacja ta wywołała niepokój wśród lokalnych pszczelarzy, zaniepokojonych bezpieczeństwem swoich pasiek.

Po ujawnieniu zdarzenia, sprawa została niezwłocznie zgłoszona do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w celu podjęcia odpowiednich działań śledczych.

Zobacz: Pszczoły we wschowskim ratuszu! (ZDJĘCIA)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Andrzej Kopczyński
30.03.2024 19:46

Ostrzegamy przed zakupem uli i pszczół z niewiadomego pochodzenia. Każdy pszczelarz jest zarejestrowany w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym we Wschowie,

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl