TworzymyGłos Regionu

reklama

W „Zanie” odbędzie się charytatywna dyskoteka karnawałowa dla Łukasza

Piątek, 19 stycznia 2024 o 01:54, autor: 2
W „Zanie” odbędzie się charytatywna dyskoteka karnawałowa dla Łukasza

I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie zainicjowało akcję mającą na celu wsparcie jednego ze swoich absolwentów, Łukasza Topy, który w Wigilię uległ tragicznemu wypadkowi, ratując swoją rodzinę z pożaru. W piątek (19 stycznia), społeczność szkolna organizuje charytatywną dyskotekę karnawałową, aby zebrać środki na leczenie i rehabilitację Łukasza.

Heroizm z tragicznymi skutkami

Łukasz Topa, podczas wigilijnej nocy, podjął się odważnej próby ocalenia swojego domu i rodziny przed pożarem. "Ostatnie co pamiętam z tamtej nocy, to moment, w którym prosiłem żonę, żeby uciekała z naszymi dziećmi i jak najszybciej wezwała straż pożarną… Ja rozpocząłem walkę z ogniem – wiedziałem, w jak wielkim niebezpieczeństwie znajduje się cała nasza rodzina," wspominał Łukasz. Niestety, w wyniku tego bohaterskiego czynu, doznał on poważnych poparzeń obejmujących 25% powierzchni ciała, w tym twarzy, pleców i kończyn. Oparzenia 3. stopnia i utrata wzroku są tylko częścią jego problemów.

Walka o powrót do zdrowia

W styczniu Łukasz przeszedł przeszczep skóry, co jest pierwszym krokiem w długim i kosztownym procesie leczenia. "Przez najbliższe tygodnie będę musiał zostać w szpitalu pod opieką specjalistów. Nie wiadomo kiedy będę mógł wrócić do domu. Wiadomo jednak, że gdy nadejdzie ten moment, niezbędne będzie kontynuowanie leczenia i kosztownej rehabilitacji," relacjonuje Łukasz.

Wesprzyj internetową zbiórkę na leczenie TUTAJ.

Początek imprezy w I LO o godz. 18:00

W reakcji na tragiczne wydarzenia, społeczność I LO we Wschowie postanowiła zorganizować wydarzenie, aby zebrać fundusze na pomoc Łukaszowi. Charytatywna dyskoteka karnawałowa, oprócz zapewnienia rozrywki uczestnikom, będzie również okazją do wsparcia absolwenta poprzez sprzedaż ciast i losowanie atrakcyjnych nagród. Początek imprezy o godzinie 18:00. Wstęp 5 zł. Zabawa potrwa aż do 22:00. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zen
19.01.2024 12:33

Czy będzie wstęp wolny na zakup ciast ? Czy stan posiadania ciasta będzie większy aniżeli był w przedszkolu, bo tam po 1 godz nie było już co kupić ?

avatar
~Zan
19.01.2024 15:31

Dyskoteka jest dla uczniów liceum. Wstęp dla wszystkich równo po 5 zł. Sprzedaż ciasta zaplanowana jest od godz. 18:00, ale akcja trwała już dziś od rana. Mamy nadzieję, że ciasta wystarczy. Zapraszamy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl