TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie powstaje nowa siedziba Domu Kultury i Biblioteki (FOTO)

Piątek, 16 lutego 2024 o 14:06, autor: 0
W Sławie powstaje nowa siedziba Domu Kultury i Biblioteki (FOTO)

W Sławie, przy ulicy H. Pobożnego, trwa przebudowa dawnej szkoły podstawowej, która niebawem zmieni swój dotychczasowy charakter, stając się sercem kulturalnego życia miasta. Projekt, zatytułowany "Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H. Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej", to kolejny krok w kierunku rozwoju lokalnych inicjatyw kulturalnych.

Siedziba Domu Kultury i Biblioteki w Sławie. Inwestycja z myślą o społeczności

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni dostępnej dla mieszkańców Sławy, promującej aktywność kulturalną i edukacyjną. Przeniesienie siedziby Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku (SCKiW), domu kultury oraz biblioteki do zmodernizowanego budynku, to szansa na nową jakość usług oferowanych lokalnej społeczności.

Nowy budynek, wraz z salą widowiskową, zostanie połączony z istniejącym obiektem SCKiW za pomocą przeszklonego łącznika, tworząc spójny kompleks o charakterze kulturalno-rekreacyjnym.

Zobacz: Sława z nową salą widowiskową. Inwestycja za ponad 10 mln zł dobiega końca

Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H. Pobożnego 6 w Sławie - finansowanie projektu

Realizacja ambitnego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość inwestycji to 3.288.000 zł, z czego dofinansowanie z funduszy rządowych wynosi 2.520.000 zł, a wkład własny gminy Sława to 768.000 zł. Za realizację projektu odpowiada firma MPROJEKT Sp. z o.o. z Leszna.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl