TworzymyGłos Regionu

W Sławie powstaje kulturalne centrum!

- obiekt robi wrażenie

Piątek, 30 czerwca 2023 o 08:54, autor: 0
W Sławie powstaje kulturalne centrum!

Tym razem teren dwóch pobliskich inwestycji odwiedził Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wraz z Dyrektorem Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomaszem Krzymińskim oraz Kierownikiem Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury Markiem Wróblem. Przedstawiciel firmy wykonującej zadanie, M Projekt z Leszna, przedstawił pokrótce stopień zaawansowania prac, a także oprowadził gości po powstającym obiekcie.

Na sali widowiskowej w ostatnim czasie trwały prace mające na celu przygotowanie zaplecza sanitarnego dla widzów, które co ciekawe znajdować będzie się pod trybuną. Wykonano w całości zadaszenie obiektu, a niebawem pojawi się dach nad szklanym łącznikiem dzielącym oba budynki. Jednakowo trwają roboty przy budowie szybu windowego, który to ma zapewnić dostępność osobom niepełnosprawnym. Duże wrażenie robi scena teatralna, która to jeszcze przed kilkoma laty służyła podopiecznym sławskiej podstawówki jako sala gimnastyczna.


Postępy poczyniono także w remontowanej dawnej szkole, która to po zakończeniu inwestycji, będzie służyć mieszkańcom jako nowy dom kultury oraz biblioteka miejska. Niemal wszystkie sufity podwieszane zostały wykonane, co więcej zainstalowano już komplet lamp ledowych. Na pierwszym piętrze wyłożono także posadzki wykładzinami, a w toaletach na ukończeniu są prace glazurnicze. Efekty tych prac już niebawem będziecie Państwo obserwować osobiście, a obiekty służyć będą całej społeczności Gminy Sława. Tymczasem prezentujemy fotorelację prosto z placu budowy.

(slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl