TworzymyGłos Regionu

W Gorzowie Wlkp. odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wśród odznaczonych Starosta Wschowski

Niedziela, 23 lipca 2023 o 10:41, autor: 11
W Gorzowie Wlkp. odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wśród odznaczonych Starosta Wschowski

21 lipca w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się uroczystości z okazji 104. rocznicy powstania Policji Państwowej. Dzień ten upłynął pod znakiem awansów, wyróżnień i podziękowań dla lubuskich stróżów prawa oraz pracowników cywilnych za ich codzienną służbę. Przypomniano także o tych, którzy wypełniając swój obowiązek, oddali życie w służbie narodu.  Wśród wyróżnionych znalazł się również Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który został odznaczony Medalem Srebrnym za zasługi dla policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Uroczystości w Gorzowie Wielkopolskim

Wojewódzkie obchody rozpoczęły się od hołdu złożonego poległym policjantom pod pomnikiem „Krzyż Ofiar Katynia” na gorzowskim cmentarzu. Następnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji uczczono pamięć tych, którzy zginęli na służbie oraz patrona lubuskiej Policji – aspiranta Policji Państwowej Alojzego Banacha.

Ważnym momentem uroczystości była msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – Adriana Puta.

O godzinie 12.30 na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp. odbył się uroczysty apel, który zgromadził liczne delegacje, władze państwowe i samorządowe, przedstawicieli służb, rodziny oraz przyjaciół formacji.

Podziękowania dla lubuskich stróżów prawa

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, nadinspektor Jarosław Pasterski, wygłosił mowę pełną uznania i wdzięczności dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. Podkreślił ich zaangażowanie, codzienną pomoc i troskę o bezpieczeństwo społeczeństwa. Nadinsp. Pasterski wyraził również wdzięczność dla pracowników cywilnych, podkreślając ich kluczową rolę w funkcjonowaniu Policji.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. Minister Kamiński składał w nim podziękowania i wyrazy wdzięczności dla lubuskich stróżów prawa oraz pracowników cywilnych za ich poświęcenie w służbie społeczeństwu.

Obchody 104. rocznicy powołania Policji Państwowej były czasem refleksji, podziękowań, ale także uświadomienia sobie wielkiej roli i odpowiedzialności, jaką na co dzień pełnią funkcjonariusze i pracownicy Policji, dbając o bezpieczeństwo społeczeństwa.

Źródło/foto: Lubuska Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Syndrom Kom. ...
24.07.2023 07:20

Ludzie kto wymyślił dekorowanie - odznaczanie urzędników admiństracyjnych przy okazji takich okoliczności - święta mundurowych ?. To prawie jak za dawnej słusznie mienionej epoki - taki wrodzony syndrom kom. !!!!!.

avatar
~wkurzona
24.07.2023 08:23

Przepraszam bardzo, ale jakie zasługi dla Policji ma Andrzej Bielawski??

avatar
~ccc
24.07.2023 10:20

Jest z PiS-u. Odznaczni są nie ci co nato zasługują tylko członkowie PiS.

avatar
~Widz
24.07.2023 15:17

Już drugi dzień zachodzę w głowę i próbuje wykombinować sobie choćby jedna zasługę dla tejże formacji.... Może wystarczy że się tam nie pojawia i nie psuje im roboty ?

avatar
~PARADOKS+
24.07.2023 10:51

To prawie ja te "tajne mieszkania pisPlus w Warszawie na Mokotowie " !!!!!!. C. d. paradoksów obecnej władzy w stylu " tłustych kotów" !!!!. Komuna wraca do Nas tylnymi drzwiami !.

avatar
~Adaś
24.07.2023 11:22

Dlaczego to od samego rana musi tak kawa nie smakować ..... newsy weszły - co ten starzeć powiedział w Stawikach, komendant żąda przeprosin za Joannę a naszego znowu blachą "dociążyli" .... nie da rady, nie dopiję a nawet wylałem. Lato, słońce i mogło być tak pięknie a tu tylko "srebro" ....... za nic, za darmochę, za jedynie koszty dojazdu do Gorzowa ....... szkoda tej kawy. Dziękuję p. Ewie Łętowskiej za dzisiejszy poranek, do jesieni i może po raz drugi "przeskoczymy" ten "płot" ? Adaś

avatar
~Urszula Chudak
24.07.2023 14:27

Takie decyzje często budzą [mówiąc delikatnie] zdziwienie. Ale spróbuję ją, tę decyzję, uzasadnić, posługując się następującym przykładem. Otóż ostatnio media obiegła wiadomość, iż mąż pani wiceminister Jadwigi Emilewicz, politolog z wykształcenia, zasiada w radzie nadzorczej jednej ze spółek Orlenu. Na antenie ogólnopolskiego radia, jeden z dziennikarzy, dowcipnie bronił tej decyzji słowami: samochód ma? Ma. Potrafi tankować? Potrafi. A więc w paliwowej spółce może zasiadać. Takie mniej więcej może być też uzasadnienie, policyjnego odznaczenia Pana Starosty.

avatar
~Zainteresowany
24.07.2023 20:53

Pamiętam dokladnie, jak w maju X lat temu- komendant kpp TK odbierał medal z okazji Dnia Strażaka- za zasługi dla pożarnictwa !!!!! K.. wa jakie ???? Chyba to że papierosów nie pali i petami nie strzela. A w lipcu stoi komendant psp i za zasługi dla policji..... nóż k....mać

avatar
~Dramat
24.07.2023 18:00

A jakie zasługi trzeba mieć - wystarczy że jest z PISu.

avatar
~Jola
25.07.2023 09:15

......

avatar
~Tata
26.07.2023 20:37

Tak działa PiS i psełdo politycy Pisu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl