TworzymyGłos Regionu

reklama

W Dryżynie rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej (FOTO)

Czwartek, 19 października 2023 o 15:05, autor: 0
W Dryżynie rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej (FOTO)

Rozpoczęto pierwszy etap prac przy kompleksowej przebudowie sieci wodociągowej prowadzącej do miejscowości Dryżyna. Prace te mają na celu modernizację i rozbudowę infrastruktury wodnej, co przyczyni się do poprawy dostaw wody dla lokalnych mieszkańców.

Skupienie na infrastrukturze

Pierwszy etap prac obejmuje przebudowę sieci od ujęcia wody zlokalizowanego na działce nr 485/6 w miejscowości Górczyna aż do początku Dryżyny. W ramach tego etapu zostanie wykonana nowa sieć wodociągowa o średnicy 160 mm i długości 1136 m. Projekt przewiduje montaż 8 zasuw, 3 naziemnych hydrantów przeciwpożarowych, a także wymianę 5 przyłączy wodociągowych o średnicy 40 mm.

Dodatkowo kluczowym elementem tego etapu jest instalacja nowej pompy na Stacji Uzdatniania Wody w Górczynie, która zwiększy wydajność ujmowania wody podziemnej.

Modernizacja dla wyższej wydajności

Celem inwestycji jest nie tylko modernizacja, ale i zwiększenie wydajności sieci wodociągowej. Stara sieć o średnicy 100 mm zostanie zastąpiona nową o średnicy 160 mm. Dzięki temu, a także dzięki montażowi wydajniejszej pompy, zwiększy się ilość wody dostarczanej do gospodarstw domowych, co również zapewni odpowiednie ciśnienie w sieci.

Zaangażowanie lokalnych podmiotów

Całość zadania jest realizowana przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szlichtyngowie na zlecenie Gminy Szlichtyngowa. Prace są możliwe dzięki środkom zabezpieczonym w budżecie gminy, wynoszącym 200.000,00 zł.

Dokumentację projektową, stanowiącą podstawę prac, wykonała na zlecenie gminy firma Usługi Projektowe Paweł Sąsiadek z siedzibą we Wschowie.

Perspektywy na drugi etap

Planowany jest również drugi etap prac, który będzie możliwy dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 2.450.000,00 zł. Ten etap przewiduje dalszą modernizację sieci wodociągowej w miejscowości Dryżyna, co pozwoli na kontynuację działań mających na celu poprawę standardów dostaw wody dla mieszkańców.


Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl