TworzymyGłos Regionu

reklama

Uwaga przedsiębiorcy! Ogłoszono przetargi na dzierżawę gruntów w Lginiu

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 o 13:40, aktualizacja Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 12:28, autor: 3
Uwaga przedsiębiorcy! Ogłoszono przetargi na dzierżawę gruntów w Lginiu

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ogłosiło serię przetargów na dzierżawę gruntów w Lginiu. Mowa o trzech przetargach dotyczących sektorów, które mają przyciągnąć przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności handlowej lub gastronomicznej. Jakie są warunki i co warto wiedzieć przed przystąpieniem do licytacji?

Szansa na prowadzenie biznesu w Lginiu

Przetargi planowane są na 17 maja 2024 r. Wszystkie przetargi będą miały formę ustnych licytacji. Wyjściowa cena za sektor nr 2, o powierzchni 16 m², wynosi 800 zł brutto. Podobne warunki dotyczą sektorów nr 4 i 5, każdy o powierzchni 20 m², a także z sektorami nr 6 i 7, o powierzchni odpowiednio 7,5 m² i 9 m².

Warunki uczestnictwa w przetargach

Ważne, aby potencjalni dzierżawcy zwrócili uwagę na konieczność wpłaty wadium, które wynosi 20% ceny wywoławczej, czyli 160 zł. Wadium musi być uznane na rachunku CKiR najpóźniej na 9 dni przed datą przetargu. Uczestnicy mogą być reprezentowani osobiście lub przez pełnomocnika, a w przypadku firm konieczny będzie aktualny wypis z KRS.

Zobacz: Pomost w Lginiu otwarty! (FOTO)

Co z infrastrukturą?

Nieruchomości, na których przeprowadzane są przetargi, są wyposażone w podstawowe media takie jak elektryczność i woda, chociaż dla sektorów nr 6 i 7 nie są one dostępne. Dzierżawcy będą musieli również pokrywać koszty związane z energią elektryczną, wodą oraz wywozem nieczystości płynnych.

Lgiń zyskał dzięki nowemu zespołowi pomostów

Lgiń, dzięki nowemu pomostowi i rozbudowanej infrastrukturze turystycznej, przyciąga coraz więcej turystów, co może przekładać się na znakomite warunki dla biznesu. Nowe przetargi to szansa na wykorzystanie tego potencjału przez lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie interesujące informacje na temat przetargów oraz szczegółowe warunki uczestnictwa są dostępne na stronie bip.ckir.wschowa.pl.

Zobacz: Dzieje się w Lginiu! Tak wygląda plac budowy pod nowy parking (FOTO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Czytelnik
16.04.2024 13:37

Kto na tym zadupiu chce zrobic interes ? Chyba nikt . Tak samo burmistrz mial kiedys plan nad stawami ze jakas gastronomia by sie przydala itd . Do tej pory zero i tak samo rewitalizacja parku nad stawami dzis ze niby praca wre. Jakos nie widac nic oprocz pijakow

avatar
~Media
16.04.2024 18:48

Co gmina dała od siebie, aby tam postawić cokolwiek? Jak tam nawet mediów nie ma w większości tych działeczek… Dramat! Dużo nie trzeba!

avatar
~Tomy
16.04.2024 22:59

Lgin to spokojna miejscowość, tam nigdy nie będzie tłumów i dobrze. Ale widać, że burmistrz z Lginia chce zrobić na siłę Sławę, tak jednak nigdy nie będzie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl