TworzymyGłos Regionu

reklama

Urszula Drożdżyńska i Lidia Kaminiarz uhonorowane Sławskimi Laurami

Środa, 20 grudnia 2023 o 16:03, aktualizacja Piątek, 22 grudnia 2023 o 01:33, autor: 0
Urszula Drożdżyńska i Lidia Kaminiarz uhonorowane Sławskimi Laurami

W Sławie odbyła się dziś wyjątkowa sesja Rady Miejskiej, gdzie oprócz bieżących kwestii samorządowych, nastąpiło wyróżnienie dwóch zasłużonych postaci miasta: Urszuli Drożdżyńskiej i Lidii Kaminiarz. Obie panie otrzymały Sławskie Laury - prestiżowe wyróżnienie za ich nieoceniony wkład w rozwój gminy.  

Urszula Drożdżyńska

Pani Urszula Drożdżyńska to nauczycielka od ponad 40 lat związana ze szkołą średnią w Sławie. Polonistka z zamiłowania, powołania i pasji, która wykształciła i wychowała wiele pokoleń mieszkańców Sławy i okolic. Pedagog, która w swojej pracy zawsze szanuje i propaguje szeroko pojęte wartości kulturalne, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, przekazując kolejnym pokoleniom tę pasję i umożliwiając obcowanie ze sztuką przez m.in. przez organizację wyjazdów na spektakle. Jest inicjatorką innowacji pedagogicznej „Polubić teatr”, dzięki której tysiące już osób mogły obcować z kulturą wyższą w ramach współpracy z Teatrem Komedia we Wrocławiu. Prowadzi działalność edukacyjną w sposób kreatywny, twórczy, przyjazny dla młodzieży. W swoją pracę wkłada wiele serca oraz empatii, wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi. Pani Urszula nieustannie współpracuje ze sławskim samorządem oraz wieloma innymi podmiotami. Nie boi się podejmować trudnych wyzwań. Jest pomysłodawcą wielu rozmaitych akcji np. Misterium Chleba, które to wydarzenie miało za zadanie nie tylko wskazać silny związek człowieka z małą ojczyzną, ale również promować miejscowych przedsiębiorców. Jest członkiem Zarządu Krajowego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, a także organizatorką zjazdu przedstawicieli tego Towarzystwa w Sławie. Pomysłodawczyni wyjazdów do Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego na coroczny Festiwal Dyni oraz niezliczonej ilości wydarzeń i spotkań integrujących wiele pokoleń sławian.

Lidia Kaminiarz

Pani Lidia Kaminiarz to wieloletni pedagog, nauczycielka związana ze szkołą w Sławie. Wykształciła i wychowała wiele pokoleń mieszkańców Sławy i okolic. Pani Lidia była również jedną z inicjatorów powstania Jarmarku Sławskiego oraz Dni Sławy, wielokrotnie zaangażowana w działalność społeczną i promocyjną, pomysłodawczyni wielu różnorakich konkursów. Pełniła funkcję Sekretarza w powstałym w roku 1991 Towarzystwie Przyjaciół Sławy, w którym to m.in. podejmowała działalność związaną z kultywowaniem tradycji lokalnych, działaniami na rzecz edukacji regionalnej i rozwoju turystyki, ochrony sławskiego krajobrazu, a także propagowaniem zdrowego i racjonalnego wykorzystania czasu wolnego oraz ekologii.

Obydwie laureatki nie mogły odebrać wyróżnień podczas sierpniowych obchodów Święta Miasta, więc dzisiejsze uroczystości nabrały dodatkowej rangi. Ich wkład w edukację, kulturę i rozwój gminy Sława jest bezcenny. Zarówno Pani Urszula, jak i Pani Lidia, są wzorami do naśladowania, pokazując jak jednostka może wpłynąć na życie społeczności.

Zobacz również: Sławskie Laury 2023: Uhonorowano 11 wyjątkowych osobistości (FOTO)

Źródło/foto: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl