TworzymyGłos Regionu

reklama

Urszula Chudak zaprasza na XI Wschowski Kongres Kobiet

Niedziela, 10 września 2023 o 15:36, autor: 21
Urszula Chudak zaprasza na XI Wschowski Kongres Kobiet

16 września, Centrum Kultury we Wschowie stanie się miejscem spotkania wielu inspirujących kobiet oraz ekspertów i ekspertek różnych dziedzin. Podczas wydarzenia zostaną poruszone ważne kwestie z perspektywy kobiet w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Nie zabraknie również części artystycznej. Patronat nad kongresem objęli Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa, oraz Tomasz Grodzki, marszałek senatu.

„Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano”

Hasło tegorocznego Wschowskiego Kongresu Kobiet nie jest przypadkowe. Zostało zainspirowane słowami Anety Kręglickiej, Miss Świata z Polski. Wydarzenie pod tym prowokującym, ale i mobilizującym tytułem zgromadzi kobiety nie tylko ze Wschowy, swój udział w wydarzeniu zadeklarowały już panie z Nowej Soli, Żagania, Leszna oraz Zielonej Góry.

Różnorodność tematów

Wschowski Kongres Kobiet to przede wszystkim interesujące panele dyskusyjne. Uczestniczki będą miały okazję dowiedzieć się m.in.:

  • jak walczyć z przemocą domową - z posłanką na Sejm Anitą Kucharska-Dziedzic,
  • jak czerpać radość z życia - z Katarzyną Stoparczyk, znanej z formatu „Duże Dzieci” w Telewizji Polskiej,
  • jak dbać o urodę podczas walki z chorobą nowotworową - z onko-kosmetolog Anetą Szpak-Korycką,
  • o sztuce kochania wczoraj i dziś - ze znanym seksuologiem Zbigniewem Izdebskim.

Czas na relaks

Po intensywnych dyskusjach uczestniczki będą miały okazję do relaksu i integracji. Planowany jest występ artystów zespołu z Teatru Muzycznego w Poznaniu wraz z baletem.

Zaproszenie od Urszuli Chudak

„Już w najbliższą sobotę mam wielką przyjemność zaprosić Wschowianki z całego naszego powiatu wschowskiego na 11. Edycję Wschowskiego Kongresu Kobiet. W tym roku kongres nosi tytuł "Stawiajmy się, by nas nie ustawiano", bo któż lepiej zadba o nasze interesy niż my, kobiety? [...] Serdecznie zapraszam na sobotę o godzinie 10:00 do CKIR Wschowa.”

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~My-Wy
10.09.2023 16:53

My mężczyźni - Wy kobiety w tych wyborach musimy być zjednoczeni !!!. Proszę to przekazać na Kongresie Wschowskich Kobiet i nie tylko !!!. Stanowcze NIE obłudzie, oszustom i cynikom co to przez te ostatnie 0siem lat poniżali Polskie Kobiety !.

avatar
~Janek Pradera
10.09.2023 20:14

Przeczytałem program szczerze powiem gębę zatyka.

avatar
~DO PAŃ !
10.09.2023 21:19

Proszę Was !!! - pamiętajcie kto Na Was stawia , a kto wygłasza takie hasła jak min. , cytat ..." dają w szyje...", ..." kobiety też maja prawo żyć ....", jak również ograniczanie wszelkich praw ..... !!!!. Tłumem na te wybory marsz ........ !.

avatar
~Aga
11.09.2023 00:17

Niektórym to się nudzi..

avatar
~@<>(Aga)
12.09.2023 06:54

Powiedz tym ze starostwa i tym od rekonstrukcji oraz tym od "pikników rodzinnych" na koszt Suwerena jak również emerytom mundurowym co to nie wiedzą co z sobą zrobić ----itd. !. Facet Ci to mówi !

avatar
~Ela
11.09.2023 11:59

Nie nudzi się tylko działają na rzecz innych a nie siedzą w domu i nie piszą złośliwych komentarzy i nie narzekają a działają

avatar
~AS
11.09.2023 18:26

słynne zawołanie Joanny DOŚĆ DYKTATURY KOBIET

avatar
~Sponsoring
11.09.2023 16:39

Kto finansuje to wydarzenie ? Ile to wydarzenie kosztuje ?

avatar
~Urszula Chudak
13.09.2023 10:03

Niech zgadnę - skoro pyta Pan o koszty, to jak nic, chce Pan na drugi rok być kongresowym sponsorem. Bo inaczej, do czego by to było Panu potrzebne? Jest jeszcze drugie wyjście - również skuteczne. Proponuję zorganizowanie wydarzenia na 150 osób [tyle przewidujemy] na podobnym poziomie i będzie wszystko jasne. Jest więc w czym wybierać Panie Sponsoring. Do dzieła!

avatar
~DO -ps.sponsoringa
13.09.2023 12:32

Zapewne sięgnie do "listy milionerów pisplus"?????. Oni to potrafią, jak te ich "pikniki rodzinne i mundurowe plus" !!!!:):):):):)

avatar
~JESZCZE RAZ !!!
11.09.2023 16:55

SZANOWNE PANIE W WAS NADZIEJA W POGONIENIU W TYCH WYBORACH PISU TAM GDZIE PIEPRZ ROŚNIE !!!!. Proszę Was zmobilizujcie się i idźcie na te WYBORY MASOWO !!!!! MASOWO celem postawienia znaku na NIE dla pisu i ich emerytów !!!!!!!. Idąc na wybory wygrywacie swoja WOLNOŚĆ i RÓWNOŚĆ !!!!.

avatar
~Monia
11.09.2023 18:07

Skończ już z tą polityką bo nudny jesteś

avatar
~@<>"Monia"
11.09.2023 19:20

"Monia" - a czy ty jesteś aby kobietą ? - z wpisów wyglądasz na ON - !!!. Dla Prawdziwych Kobiet inf. -- w Polskich Szpitalach tylko ok. 14 % rodzi pań z znieczuleniem !!!! <> Tym czasem na świecie jest to powszechne i rodzi ze znieczuleniem na żądanie ok. 75 % !!!!. I Wy Panie jeszcze się zastanawiacie na Kogo i czy Głosować !!!!!!. Nie idźcie droga tej pseudo " Moni" !!!!!. To katastrofa co zrobili z jej mózgiem !!!. Mówimy im NIE ----NIE !!!!.

avatar
~Ostateczny raz !
12.09.2023 09:21

Panie niech głosują za totalnym , a kobiety zagłosują za pisem

avatar
~Janek Pradera
11.09.2023 20:58

A tak całkiem serio to ciekawe czy ktoś zająknie się o zrównaniu wieku emerytalnego czy obowiązkowej służbie wojskowej dla kobiet. Jak dyskutować, to odważnie, bo panie chyba nie boją sie trudnych tematów, prawda?

avatar
~Baran, a trudne tematy!!!
12.09.2023 06:51

Jakbyś nie wiedział w Polsce nie ma obowiązkowej służby wojskowej - dla przypomnienia, na wypadek "W" to pierwsze kobiety ze służby zdrowia są powoływane, a na całym świecie ( zwłaszcza w dzisiejszych czasach ) i w tym i w Polsce już na max w służbach mundurowych służą ( nie odkrywaj na nowo Ameryki ...!). Co do pracy ( nie bądź Dzbanem ) to średnio każda kobieta - ta pracująco zawodowo i ta w domu przy dzieciach ( nie bądź Baranem ) - pracuje dwa/ trzy razy więcej od takich jak ty !!!!. Nawet będąc na emeryturze każda kobieta więcej pracuje od takich jak ty z literka na "B/D" !!!!!. Mówi to do ciebie nie kobieta tylko mężczyzna -( nie bądź Baranem ) !!!!. I nie wychodź mi tu z tymi seksistowskimi WYWODOMI jak ci z pisu i konfederacji !!!!!. Ucz się, bowiem w Polsce jest więcej kobiet po wyższym wykształceniu niż takich jak ty !!!!!! B/D !!!!. A tak półżartem półserio -- urodź TY choć jedno dziecko i je wykarm !!!!!.

avatar
~Hiha..( Panie-Kobiety)
12.09.2023 12:27

Ostatecznie to w twojej głowie jest coś pomieszane z poplątaniem - coś na wzór i podobieństwo tego określenia, waszego prezesa , cyt. ..." kobiety też mają prawo żyć ...""" !!!!. Ty jak wasz prezes oraz rasowy seksista dzielisz płeć żeńska na " Panie i Kobiety" !!!. Pytanie ; co ty masz w głowie i co jadasz, że możesz coś takiego sugerować ???. Te twoje słowa są tak obrzydliwe jak mniemam ty sam dla siebie !!!. Polskie Kobiety to nie twoje widzimisię, One są sto razy mądrzejsze jak ty i wy razem wzięci !!!!. Tak głupiego wpisu to można się spodziewać tylko po was - poixxi plus !!!!.

avatar
~Do Pixidixi plus
13.09.2023 17:35

Czy do twojej mózgownicy nie dociera fakt iż Kobiety będą także głosować na PIS ? Nie są godne szacunku bo mają inne spojrzenie na aborcję ? Lejesz wodę w co drugim wpisie dixipixi plus , słowotok, myśli bez ładu i składu. Byle dowalić. Żenada. Uważaj byś nie był spoliczkowany przez te Kobiety .

avatar
~@/((Do coś tam pixxi)
14.09.2023 08:03

Jak widać lecisz słowotokiem tych co mówią, że... cytaty ; ... ( kobiety dają w szyję , że kobiety też mają prawo żyć, komuniści i złodzieje ,,,itd., itd. ...) , a w tle mają przez te ostatnie 8 lat niezliczona ilość afer !!!. Jak się wam grunt pod nogami pali to lubicie nawiązywać do "mózgownicy", ale jak widać nie swoich, bowiem u was jak zwykle po staremu " pieniądz Suwerena wam go zlasował" . A historię jak widać po " licznych tablicach i popiersiach" we Wschowie lubicie pisać po swojemu --- podobnie jest z Naszymi Paniami i Kobietami , teraz macie o nich pełne usta własnych frazesów Obłudy, Fałszu - bo ida wybory ...itd. ale przy tym ZERO do nich Szacunku co pokazały... " Polki i Polacy te ostatnie osiem lat waszych rządów wobec kobiet...) !. Narka !.

avatar
~do - U.Ch.
13.09.2023 10:57

Może i "sponsorem" ? , oby nie okazał się denuncjatorem ?

avatar
~Wschowianin
15.09.2023 08:57

Czy te komentarze dotyczą kongresu kobiet ? Chyba brakuje słupów na plakaty wyborcze we Wschowie ??? Jak zagłosujesz na PiS to jesteś baranem ?:)))))). A jak na PO to idiotą ? :)))). Ja zagłosuję na lewicę tam najwięcej pajaców :)))).

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl