TworzymyGłos Regionu

Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego w Szlichtyngowej (ZAPOWIEDŹ)

Poniedziałek, 07 sierpnia 2023 o 11:52, autor: 0
Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego w Szlichtyngowej (ZAPOWIEDŹ)

12 sierpnia (sobota) w Szlichtyngowej odbędą się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie przygotowały bogaty program lokalnych wydarzeń pod hasłem „Silna biało-czerwona”.  

Piknik Wojskowy w Parku Górczyńskim

Jednym z głównych punktów programu będzie Piknik Wojskowy - jeden z czterech organizowanych w województwie lubuskim. W godzinach od 12:00 do 18:00 w Parku Górczyńskim mieszkańcy będą mieli możliwość spotkania z żołnierzami, obejrzenia sprzętu wojskowego oraz uczestniczenia w licznych atrakcjach.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Dla dzieci przygotowano m.in. zamki dmuchane, zabawy z animatorami i watę cukrową. Dla dorosłych będzie można spróbować swoich sił na tzw. „Ścieżce saperskiej” oraz zapoznać się z wyposażeniem żołnierza, w tym nowoczesnym karabinkiem Grot, quadami i motocyklami używanymi przez Wojska Obrony Terytorialnej. Nie zabraknie również atrakcji związanych z Żandarmerią Wojskową.

Wyjątkowy pokaz filmu "Powstanie Warszawskie"

Jako atrakcja specjalna o godzinie 18:00 odbędzie się „Kino Frontowe”, czyli plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”.

Wojskowa grochówka dla każdego uczestnika

Wojsko Polskie przygotuje również tradycyjną wojskową grochówkę, która będzie dostępna dla każdego uczestnika obchodów w godzinach 14:00 – 17:00.

Program godzinowy Pikniku:

  • 12:00 – rozpoczęcie Pikniku
  • 14:00 – 17:00 – wydawanie wojskowej grochówki
  • 16:00 – występ orkiestry wojskowej
  • 18:00 - „Kino Frontowe” - plenerowy pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”


Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl