TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Upięcie z warkoczem: Krok po kroku

Sobota, 25 marca 2023 o 14:22, autor: 0
Upięcie z warkoczem: Krok po kroku

Upięcie z warkoczem to doskonały sposób na stylizację włosów na różne okazje. Warkocze są elastyczne i eleganckie, nadają się zarówno na codzienne wyjścia, jak i na formalne imprezy. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć upięcie z warkoczem krok po kroku, a także jakie dodatki warto wykorzystać, aby nadać swojej fryzurze wyjątkowego charakteru.

Planowanie upięcia z warkoczem

Wybór warkocza

Zacznij od wyboru warkocza, który będzie najbardziej pasował do Twojego stylu i długości włosów. Istnieje wiele rodzajów warkoczy, takich jak klasyczny francuski, holenderski, rybi ogon czy korona. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i będzie najłatwiejszy do wykonania.

Wybór okazji

Upięcie z warkoczem może być stosowane na różne okazje. Jeśli planujesz uczestniczyć w uroczystości, takiej jak ślub czy gala, możesz zdecydować się na bardziej elegancką wersję, np. z warkoczem francuskim. Natomiast na codzienne wyjścia lub mniej formalne imprezy, proste upięcie z warkoczem holenderskim może być idealne.

Przygotowanie włosów

Aby ułatwić stylizację, włosy powinny być czyste, suche i dobrze rozczesane. Jeśli masz bardzo gładkie włosy, rozważ zastosowanie pianki lub suchego szamponu, aby dodać im trochę tekstury.

Krok po kroku: Tworzenie upięcia z warkoczem 

Krok 1: Podział włosów

Podziel włosy na trzy równe części. Jedną z nich będzie stanowić warkocz, a pozostałe dwie zostaną wykorzystane do utworzenia upięcia. Jeśli masz długie włosy, możesz zdecydować się na dwa warkocze, które zostaną połączone na końcu.

Krok 2: Zaplatanie warkocza

Zacznij zaplatanie wybranej sekcji włosów w preferowany rodzaj warkocza. Pamiętaj, aby nie zaciskać zbyt mocno, aby fryzura nie wyglądała na zbyt sztywną. Po zakończeniu zaplatania, zabezpiecz warkocz gumką do włosów.

Krok 3: Upinanie włosów

Teraz przyszedł czas na upięcie z warkoczem. Przy pomocy spinaczy do włosów, upnij włosy z pozostałych dwóch sekcji, tworząc żądany kształt upięcia. Upinaj włosy luźno wokół warkocza, aby dodać objętości i romantyczności fryzurze. Jeśli masz dwa warkocze, połącz je razem, aby stworzyć koronę lub inne interesujące wzory.

Krok 4: Wykończenie fryzury

Upięcie z warkoczem https://novia-blanca.pl/blog/fryzura-na-wesele-warkocze-slubne--n14 jest już prawie gotowe! Teraz wystarczy tylko zabezpieczyć fryzurę lakierem do włosów, aby utrzymać ją na miejscu przez cały dzień. Jeśli chcesz dodać fryzurze nieco blasku, możesz użyć sprayu z drobinkami brokatu.

Personalizacja upięcia z warkoczem 

Dodatki do włosów

Upięcie z warkoczem można dodatkowo ozdobić za pomocą różnych akcesoriów. Szczególnie popularne są ozdobne spineczki, perły, kwiaty czy opaski. Wybierz dodatki, które będą pasować do okazji i stylu fryzury.

Warianty warkocza

Jeśli chcesz dodać swojemu upięciu z warkoczem nieco oryginalności, możesz eksperymentować z różnymi rodzajami warkoczy. Możesz na przykład połączyć dwa różne rodzaje warkoczy, takie jak francuski i holenderski, aby uzyskać unikalny efekt.

Stylizacja dla krótkich włosów

Jeśli masz krótkie włosy, upięcie z warkoczem nadal jest możliwe! Możesz zdecydować się na cienki warkocz, który będzie owinięty wokół głowy, tworząc efekt korony. Inne opcje to warkocz na boku głowy lub małe warkocze rozłożone równomiernie na całej głowie.

Upięcie z warkoczem to uniwersalna fryzura, która może być łatwo dostosowana do każdej okazji i stylu. Zastosuj powyższe wskazówki, aby stworzyć własne, wyjątkowe upięcie, które podkreśli Twój charakter i doda Ci pewności siebie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl