TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie SP1 wzięli udział w Masowym Biegu Ulicznym. To szkolna tradycja, która odbywa się od 18 lat!

Wtorek, 28 maja 2024 o 11:56, aktualizacja Wtorek, 28 maja 2024 o 12:21, autor: 0
Uczniowie SP1 wzięli udział w Masowym Biegu Ulicznym. To szkolna tradycja, która odbywa się od 18 lat!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie odbył się Masowy Bieg Uliczny. To już osiemnasta edycja imprezy, której główną pomysłodawczynią jest pani Janina Gnieżeńska.

Uczniowie „Jedynki” pokonali dwie trasy

Bieg podzielono na dwie kategorie wiekowe. Starsze dzieci ścigały się ulicami: Kazimierza Wielkiego, Strzelecką, Sportową i Mickiewicza, natomiast młodsze biegały wokół szkoły. Po zakończonych wyścigach na uczestników czekały liczne atrakcje i konkurencje przygotowane przez nauczycieli.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Miasta i Gminy we Wschowie, co pozwoliło na zorganizowanie ciekawych konkurencji i atrakcji, takich jak dmuchany tor przeszkód, który cieszył się dużą popularnością wśród dzieci.

Dyrektor Grabianowski: "Bądźcie uśmiechnięci"

Dyrektor szkoły, Maciej Grabianowski, jeszcze przed rozpoczęciem biegów wygłosił przemówienie do uczestników: „Masowy Bieg Uliczny odbywa się z okazji waszego święta, z okazji Dnia Dziecka, które już niedługo. Z tej okazji życzę wam wszystkiego dobrego. [...] Niech sport będzie źródłem radości, niech wspólny wysiłek jednoczy, a nie dzieli”. Dyrektor Grabianowski, który pod koniec czerwca obejmie funkcję Wiceprezydenta Leszna, podziękował wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl