TworzymyGłos Regionu

Tytuły honorowe „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego” wręczone (FOTO)

Sobota, 26 sierpnia 2023 o 19:43, aktualizacja Sobota, 26 sierpnia 2023 o 21:28, autor: 27
Tytuły honorowe „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego” wręczone (FOTO)

W trakcie Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Starych Drzewcach odbyło się uroczyste wręczenie tytułów honorowych „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego”. Tegoroczni laureaci to Tomasz Kłosowski i Alfred Rösler, którzy okolicznościowe statuetki odebrali z rąk Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego i Wicestarosty Wschowskiego Waldemara Starosty.

Rada Powiatu Wschowskiego zdecydowała

Tytuły przyznano na podstawie uchwały Rady Powiatu Wschowskiego. To już drugi raz, gdy władze powiatu decydują się uhonorować osoby zasłużone dla społeczności. Wcześniej takie tytuły otrzymali: Marek Ast, Klaudiusz Balcerzak, Henryk Kuźma, Józef Olender, Jan Pabierowski oraz Ryszard Łopusiewicz. Więcej informacji o poprzednich laureatach.

Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego” nadawany jest jako wyraz uznania, wdzięczności, uhonorowania osiągnięć i szczególnych zasług na rzecz promocji i rozwoju Powiatu Wschowskiego. 

Alfred Rösler - Uzasadnienie nadania Tytułu Honorowego Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego"

Na wniosek Wicestarosty Wschowskiego Waldemara Starosty z dnia 21 grudnia 2022 r. nadaje się Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego" panu Alfredowi Rösler.

Pan Alfred Rösler urodził się na Pojezierzu Sławskim, w części wielkopolskiej, w Radomierzu Powiat Wolsztyn. W 1966 r. ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Biologii i Nauk o Ziemi na kierunku geografia. Po studiach, w latach 1966-1970 pracował jako nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej w Przybyszowie, a następnie w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sławie. W latach 1970 - 2014 był kierownikiem Stacji Hydrologicznej w Radzyniu im. prof. Zbigniewa Pasławskiego w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w którym zajmował się badaniami jezior w zakresie bilansu wodnego i ewaporometrii (parowania wody).

Pan Alfred Rösler to wielki przyrodnik oraz pasjonat gór - Tatr, odkrywca i badacz jaskiń w Górach Dynarskich (Durmitor w Czarnogórze). Wiele lat był prezesem Ligi Ochrony Przyrody Oddziału w Sławie. W roku 1996 został Redaktorem naczelnym Kwartalnika "Nasza Sława" (do roku 2010). Jest autorem licznych artykułów o tematyce krajoznawczej i ekologicznej.

Od czasu zamieszkania w Gminie Sława wydatnie udzielał się na rzecz lokalnego społeczeństwa. Był i jest do dnia dzisiejszego przewodnikiem - animatorem wielu wycieczek pieszych i rowerowych po atrakcyjnych terenach Powiatu Wschowskiego, kierowanych zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych.

Jest współautorem (wraz z Ryszardem Grycą) Przewodnika turystycznego, którego trzecie już wydanie nosi tytuł ,,Sława i okolice. Przewodnik turystyczny".

To inicjator wielu oddolnych przedsięwzięć dotyczących krzewienia wiedzy o walorach lokalnej przyrody. Szczególnie udzielał się na rzecz zachowania jakości i ochrony wody Jeziora Sławskiego.

Obecnie jest emerytem i aktywnym działaczem społecznym, osobą żywotnie interesującą się rozwojem społeczno-gospodarczym Powiatu Wschowskiego.

Nadanie Tytułu Honorowego "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego" jest wyrazem uznania dla Pana Alfreda Röslera za dotychczasowe zaangażowanie w promowanie i prezentowanie zasobów krajoznawczych oraz historii Powiatu Wschowskiego.

Kapituła Tytułu Honorowego opiniująca wnioski o przyznanie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego” na posiedzeniu w dniu 30 grudnia 2022 r. pozytywnie zaopiniowała kandydaturę pana Alfreda Röslera przedstawionego do wyróżnienia, kierując projekt stosownej uchwały pod obrady sesji Rady Powiatu Wschowskiego.

Tomasz Kłosowski- Uzasadnienie nadania Tytułu Honorowego Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego"

Na wniosek Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego z dnia 30 grudnia 2022 r. nadaje się Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego" panu Tomaszowi Kłosowskiemu, emerytowanemu policjantowi, dla którego drogowskazem zawsze była dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna” i służba dla drugiego człowieka.

Pierwsze doświadczenia służbowe zdobywał jako policjant Plutonu Patrolowego Komendy Rejonowej Policji we Wschowie, potem został asystentem oraz młodszym specjalistą i kierownikiem Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej i Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji we Wschowie, a następnie Komisariatu Policji we Wschowie.

W styczniu 2002 roku dzięki posiadanym predyspozycjom oraz wiedzy zawodowej objął stanowisko kierownika Referatu II Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, a następnie Naczelnika Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. W lipcu 2003 roku został mianowany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie, w listopadzie 2007 roku objął funkcję Komendanta tej jednostki.

To inicjator szeregu przedsięwzięć, wśród których na uwagę zasługują szczególnie:

  • nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie (w 2008 roku);
  • założyciel nieetatowej grupy szybkiego reagowania „WIKING” we wschowskiej Policji, 
  • pomysłodawca akcji prewencyjnej „Bezpieczna Kobieta”,
  • pomysłodawca powstania płaskorzeźby patrona Policji - Świętego Michała Archanioła w krużgankach Klasztoru Braci Mniejszych OFM we Wschowie, jak również Izby Pamięci podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji we Wschowie w 100. rocznicę Powołania Policji Państwowej,
  • inicjator akcji prewencyjnej „Pierwszoklasista” polegającej na przekazywaniu elementów odblaskowych pierwszego września wszystkim uczniom klas pierwszych,
  • inicjator turnieju o nazwie „Nie rozrabiam - gram!”, który tradycyjnie odbywa się pierwszego dnia wiosny.

Policyjna pasja, szereg nowych pomysłów, osobiste zaangażowanie insp. Tomasza Kłosowskiego znalazło swoje odzwierciedlenie w poziomie i poczuciu bezpieczeństwa społeczności lokalnej Powiatu Wschowskiego. Jako profesjonalny negocjator, logistyk, partner zyskał sympatię nie tylko grona osób, z którymi na co dzień spotykał się w pracy, ale również samorządowców i mieszkańców powiatu wschowskiego.

Inspektor Tomasz Kłosowski w trakcie służby w Policji był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał między innymi Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, Srebrną i Złotą „Odznakę Zasłużony Policjant” oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Zawsze wykazywał się dużym zaangażowaniem w służbie.

Nadanie Tytułu Honorowego "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego" jest wyrazem uznania dla Pana Tomasza Kłosowskiego za zaangażowanie i trud włożony w codzienną służbę w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Wschowskiego. Przyznane wyróżnienie stanowi docenienie codziennej pracy i służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Kapituła Tytułu Honorowego opiniująca wnioski o przyznanie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego” na posiedzeniu w dniu 30 grudnia 2022 r. pozytywnie zaopiniowała kandydaturę pana Tomasza Kłosowskiego przedstawionego do wyróżnienia, kierując projekt stosownej uchwały pod obrady sesji Rady Powiatu Wschowskiego.

Źródło: bip.wrota.lubuskie.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

avatar

avatar
~Tubylec
26.08.2023 20:55

Kolejny odcinek kabaretu.

avatar
~Emeryt
26.08.2023 21:51

W uzasadnieniu jest napisane, że między innymi zyskał sympatię osób z którymi pracował - w KPP takich osób nie było.

avatar
~Ela
26.08.2023 22:18

Wstyd

avatar
~Moim zdaniem
27.08.2023 08:14

To kpina, aby za pracę za którą pan TK otrzymywał sowite wynagrodzenie dostał będąc na emeryturze tytuł honorowy. Dlaczego tytułu nie dostał jak był czynnym pracownikiem, dlaczego dopiero partia do której wstąpił go nagradza i to przed wyborami? Dlaczego zepsuliście święto rolnikom-ich jedyne święto w podziękowaniu za ciężką pracę, dzięki nim mamy co jeść. Jeżeli chcecie uprawiać partyjniactwo róbcie to w dniu "swoich" świat, miesięcznic. Nie psujcie ludziom zabawy w tym jednym dniu, kiedy mogą oderwać się choć trochę od pracy mną gospodarstwie.

avatar
~Obywatel
27.08.2023 08:23

Kolejna farsa dożynki swięto rolników jednak nie podziękowanie należy się rolnikom bez których nie było by tego święta to oni są zasłużeni dla powiatu. Władza uważa że nie. A tych panów jeśli już to nagradzajcie na konferencjach PIS-u. A nie na świecie rolników.

avatar
~Urszula Chudak
27.08.2023 08:40

W ubiegłym roku miałam okazję poznać Pana Alfreda osobiście. Tak więc do szerokiego uzasadnienia przyznania mu tytułu [jestem pewna, że wszystkie w/w wymienione działania, były wykonywane przez niego non profit] dodałabym jeszcze jedno - przesympatyczny, o ciepłym usposobieniu człowiek.

avatar
~Zwykły mueszkaniec
27.08.2023 08:42

A ja myślałem że już nic bardziej bezwstydnego PiS nie wymyśli. Ciekawe dla których mieszkańców pan Kłosowski się tak zasłużył? Żenada

avatar
~Zwykły mieszkaniec
27.08.2023 08:45

A ja myślałem że już nic bardziej bezwstydnego PiS nie wymyśli. Ciekawe dla których mieszkańców pan Kłosowski się tak zasłużył? Żenada

avatar
~Ja
27.08.2023 08:51

Trzeba było zapytać ludzi z którymi pracował. Ale kogo to obchodzi "ciemny lud to kupi"

avatar
~***** ***
27.08.2023 09:48

Jest takie powiedzenie " Mamo chwalą nas. - Kto? - Wy mnie, a ja was" w 100 % pasuje do tego pisowskiego kabaretu. Co to ma wspólnego z dożynkami ? Lansowanie wyborcze trwa w najlepsze, wstyd i żenada.

avatar
~Jola
27.08.2023 11:49

Żenada, ale TK jest tak zapatrzonym w siebie narcyzem, że nie kuma bazy.

avatar
~ŻENADA
27.08.2023 14:51

.... generała nadają w Częstochowie <> tytuł honorowego na Święcie Rolnika Powiatu Wschowskiego !. Gdzie tu jest szacunek do Boga. gdzie tu jest Honor, jak tu wygląda Nasza Ojczyzna i My Wyborcy ?????......

avatar
~PARADOKSALNIE <>
27.08.2023 14:52

Gdzie tu jest Bóg, Honor i Ojczyzna ??????. Jest to KLASYCZNE zawłaszczenie Święta Rolniczego przez pis i psl powiatu Wschowskiego !!!!. Pamiętaj o tym mieszkańcu powiatu Wschowskiego w dniu 15.10 --- jak Cię - Jak Nas potraktowali dzisiaj !!!!!!

avatar
~PYTEK***
27.08.2023 14:59

- Czy to jest cały życiorys i uzasadnienie emeryta do tego powiatowego wyróżnika ?. Czy o czymś nie zapomnieliście ?. Tylko tyle trzeba aby znaleźć się na liście wyborczej pisu powiatu Wschowskiego?. I aż tylko jednego takiego na cały powiat udało się wam z wielkim trudem za takie wyróżniki pozyskać ????. Ilu wam takich już wcześniej odmówiło ( nie , bo nie po drodze mi z pisem ) - CO /// ????

avatar
~OBELGA plus
27.08.2023 15:18

Obecny rząd rozwalił Polaków, a obecne starostwo powiatu Wschowskiego rozwaliło Nasze Powiatowe Społeczeństwo. Wystarczyło do tego tylko 8 ostatnich lat Polki i Polacy ich totalnych rządów z Totalnym uwłaszczeniem się Na Naszej Publicznej Kasie !!!!. A teraz te pseudo wyróżnienia i nagrody z rąk starosty dla Jana P. i Tomasza K. Oni sami w to uwierzyli, że w ten sposób oni nam TY ZAIMPONUJĄ !?. A to jest nie tylko śmieszne i dziecinne ale totalnie żałosne !. Tak się wyborów nie wygrywa panowie z pisu i pslu - ignorując w ten sposób wyborców !!!!!!!

avatar
~PODKUPIENI @.pl
27.08.2023 15:53

Podkupiono Sławę - starostwa nie musieli bo to ich partyjny bastion !!!! - I to wszystko dla człowieka, którego "pozyskali" do swojej kampanii wyborczej nie pytając się wcześniej NAS WYBORCÓW !!!, Nas Mieszkańców Powiatu i Miasta Wschowa i w ten sposób prowadza swoja prekampanię w ramach "pikników rodzinnych" za Nasze Pieniądze i obecnie jak widzimy UWŁASZCZYLI się na Święcie Chłopskim --- czy to jest normalne, czy to jest z Godnością i Poszanowaniem innego człowieka , czy to jest z poszanowaniem Honoru i Naszej Małej Ojczyzny ?????. Jak emeryt może być naszym kandydatem do tych wyborów ????. Co na to młodzież, a zwłaszcza z klas mundurowych jak tacy emeryci ciągle zabierają im miejsca ????. Jak widzimy i pani Rafalska i pan Ast również przez tyle lat jako ludzie już w znacznie podeszłym wieku NIC nie zrobili by w swoim środowisku lokalnego pisu mogli wypromować KOGOŚ w MŁODYM WIEKU !!!!!. Czego i Kogo Oni się BOJĄ ????. Pani Rafalska , panie Ast KOGO WY się BOICIE ??? - MŁODYCH ?. Z emerytami wam po drodze ?????. Obłuda i Parodia plus !!!!.

avatar
~Marycha
27.08.2023 17:19

Ale jaja,Oni już są lepsi od Bareji

avatar
~b. przełożony
27.08.2023 18:40

ZWRACAM UWAGĘ EMERYTOWI, że na tak zwany sukces przełożonego w służbach mundurowych, a zwłaszcza całej Jednostki TO PRACYJĄ PRZEDEWSZYSTKIM ( nie on ) tylko CAŁA KADRA KIEROWNICZA WYŻSZEGO i ŚREDNIEGO szczebla oraz i przede wszystkim WSZYSCY , ALE TO WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE !!!!!!. A przypisywanie sobie tego wszystkiego co to w tym pseudo uzasadnieniu TO JEST PO PROSTU ŻENADA i brak osobistego poczucia wstydu i honoru !!!!. tak się kolego emerycie nie postępuje nawet do z tak błahych pobudek jak start na listach z jakieś tam partii, która może jutro już nie istnieć , a WSTYD pozostanie człowiekowi do końca jego życia Q!!!!!!. Narka !!!

avatar
~Xxxxxxx
27.08.2023 21:24

Zespół PUNK ROCKOWY z lat 90-tych o nazwie VESCHOW mówi to coś komuś?

avatar
~Fan
28.08.2023 22:17

Może kandydat kilka słów.....?

avatar
~do piersi swoim
28.08.2023 14:59

I tak wykpili nas wszystkich.

avatar
~Chudy
28.08.2023 19:07

A w d....e mam PiS i Platformę.Skur..... nawet rodziny skłócili

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl