TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzy trasy, wiele atrakcji i dobra sprawa - Wieś Trail w Wygnańczycach (FOTO)

Niedziela, 23 kwietnia 2023 o 13:59, aktualizacja Niedziela, 23 kwietnia 2023 o 14:06, autor: 4
Trzy trasy, wiele atrakcji i dobra sprawa - Wieś Trail w Wygnańczycach (FOTO)

W niedzielę mieszkańcy gminy Wschowa mieli okazję do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wieś Trail, cyklicznej imprezie rekreacyjno-biegowej organizowanej przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Tym razem uczestnicy stanęli na stracie w Wygnańczycach i zmierzyli się z trzema wymagającymi trasami. Impreza nie tylko dostarczyła emocji i sportowych wyzwań, ale przede wszystkim była okazją do pomocy dla Damiana, młodego ojca, który walczy z ciężką chorobą.

Trzy trasy dla każdego

Organizatorzy przygotowali aż trzy trasy, dzięki czemu każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie wyzwanie. Trasa "light" o długości około 5 km była idealna dla osób, które chciały przespacerować się z kijkami, zabrać dzieci na wózkach lub po prostu przebiec. Trasa "standard trail" o długości około 10 km stanowiła wyzwanie dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Najtrudniejsza była trasa "hard trail", która wymagała od uczestników maksymalnego wysiłku, ale jednocześnie pozwalała cieszyć się pięknem przyrody Wzgórz Pszczółkowskich.

Atrakcje na festynie

W czasie imprezy nie zabrakło także wielu atrakcji towarzyszących. Uczestnicy wzięli udział w kursie pierwszej pomocy, a także mogli zdobyć vouchery na usługi lokalnych firm. Na festynie nie brakowało także pokazów umiejętności strażackich prezentowanych przez druhów z OSP Łysiny-Wygnańczyce Dla miłośników grillowania przygotowano wiele smakołyków, a także pyszną grochówkę. Dzieci miały okazję bawić się w strefie animacji z OTIUM, a także wziąć udział w meczach siatkówki i piłki nożnej.

Pomoc dla Damiana

Tym razem Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przyłączyło się do zbiórki dla Damiana. Młody ojciec niedawno przeszedł ciężką chorobę, w wyniku której zmagając się z niedowładem kończyn dolnych i górnych lewej strony ciała potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację, aby mógł szybciej powrócić do zdrowia i normalnego życia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Biegacz
23.04.2023 22:40

Trasa hard - rewelacja! Wymagająca i przepiękne widoki.

avatar
~mieszkaniec
24.04.2023 00:07

Państwo ze zdjęcia 48 - szacun za symbol Swaroga na koszulkach. CWP - ŚWO

avatar
~Ernest
24.04.2023 11:53

Bardzo fajny piknik policyjno-spoleczny z bardzo fajnym celem

avatar
~ja
24.04.2023 15:42

Fajna inicjatywa, zachęca ludzi z nadwagą do ruchu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl