TworzymyGłos Regionu

Trwają prace nad Pracownią Orange w CKiR we Wschowie (FOTO)

Czwartek, 24 sierpnia 2023 o 11:13, autor: 0
Trwają prace nad Pracownią Orange w CKiR we Wschowie (FOTO)

W Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ruszyły prace remontowo-montażowe związane z tworzeniem Pracowni Orange. Jest to nowa inicjatywa, która ma na celu stać się centrum aktywności dla lokalnej społeczności. Pracownia będzie się znajdować na parterze budynku CKiR, z wejściem od strony ulicy Daszyńskiego.

Co będzie można robić w Pracowni Orange?

"Pracownia będzie funkcjonować codziennie, będzie to serce lokalnej społeczności, dla każdego znajdzie się coś ciekawego," - podkreślają pracownicy CKiR. Inicjatywa ma w planach organizację różnorodnych zajęć, spotkań i warsztatów. Oferta będzie skierowana do dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Sprzęt dostępny w Pracowni

Zainteresowani będą mogli korzystać z telewizora z konsolą do gier, trzech laptopów z oprogramowaniem, drukarki 3D oraz LOFI robotów. Dodatkowo pracownia zostanie wyposażona w nowe biurka i stoły. Nie zabraknie też dekoracyjnych elementów – pomarańczowe krzesełka i pufy. Całość uzupełni łącze światłowodowe.

Dodatkowy grant dla Pracowni Orange

Wartością dodaną dla projektu będzie też dodatkowe wyposażenie w postaci dwóch par gogli VR. CKiR zdobyło grant rzeczowy dla Pracowni Orange we Wschowie, dołączając do realizacji zadania "Edukacyjny wymiar VR w Pracowniach Orange". Grantodawcą jest Fundacja Orange.

Edukacyjny wymiar VR

Wdrożenie technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) do oferty Pracowni Orange otwiera nowe możliwości dla edukacji i rozrywki. To kolejny krok w kierunku wzbogacenia oferty kulturalnej i edukacyjnej, jakie proponuje CKiR.


Źródło: CKiR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl