TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Na jakim etapie są prace?

Czwartek, 23 maja 2024 o 13:14, autor: 0
Trwa przebudowa terenu przy blokach w Górczynie. Na jakim etapie są prace?

Rozpoczęto prace nad przebudową terenu przy blokach w Górczynie. Projekt obejmuje modernizację dwóch odcinków drogi, co znacząco wpłynie na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Na pierwszym odcinku zdemontowano starą, zniszczoną nawierzchnię z płyt betonowych. Obecnie prowadzone są prace ziemne, które polegają na korytowaniu i układaniu kolejnych warstw podbudowy. Docelowo droga na tym odcinku zostanie pokryta kostką ażurową brukową typu „VIA-VERDE” w kolorze szarym, która będzie stanowiła jezdnię.

Zobacz: Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w gminie Szlichtyngowa

Drugi odcinek drogi również przeszedł modernizację. Ułożono obrzeża i aktualnie trwa układanie podbudowy. Ta część drogi będzie pokryta zarówno kostką „VIA-VERDE”, jak i kostką brukową typu „HOLLAND”. Będzie to ciąg pieszo-jezdny, co poprawi zarówno estetykę, jak i funkcjonalność terenu.

Zobacz: Droga do Puszczy zyskała nową jakość. Zobacz zdjęcia przed i po

Przebudowa terenu przy blokach w Górczynie ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Nowe nawierzchnie nie tylko zwiększą estetykę okolicy, ale także zapewnią większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl