TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

TRK System - projektowanie barów, restauracji, kawiarni

Środa, 17 maja 2023 o 12:35, autor: 0
TRK System - projektowanie barów, restauracji, kawiarni

Stworzenie projektu restauracji i kawiarni to nie lada wyzwanie. Musi on stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze, ale także zapewnić odpowiednie warunki dla klientów i personelu, którzy we wnętrzu powinni czuć się komfortowo i bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę zlecając wykonanie koncepcji baru, restauracji lub kawiarni? Komu powierzyć wykonanie projektu lokalu gastronomicznego?

Komu zlecić projekt wnętrza restauracji?

Projektowanie restauracji, kawiarni, barów czy innych lokali gastronomicznych to złożony proces. Wymaga odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy z różnych dziedzin, takich jak architektura, design wnętrz, ergonomia czy gastronomia. Dlatego też warto zlecić taki projekt specjalistom, którzy dysponują doświadczeniem i wiedzą potrzebną do stworzenia funkcjonalnej, estetycznej i zgodnej z wymaganiami przestrzeni. W każdym przypadku warto sprawdzić referencje oraz portfolio. Pozwala to ocenić doświadczenie w projektowaniu lokali gastronomicznych, a także styl projektów wybranej firmy. Warto dopasować go do własnych potrzeb i wyobrażeń o lokalu gastronomicznym.

Na co zwrócić uwagę projektując lokal gastronomiczny?

Przestrzeń w restauracji i kawiarni powinna być zaplanowana w sposób funkcjonalny, uwzględniając zarówno potrzeby klientów, jak i pracowników. Ważne jest, aby poszczególne elementy wyposażenia były ustawione w sposób zapewniający przestrzeń do swobodnego poruszania się i komunikacji. Ponadto istotne jest również nietworzenie punktów, gdzie mogłyby pojawiać się zatory, utrudniające obsługę klienta. Dobry projekt lokalu gastronomicznego to także zapewnienie wystarczającej ilości miejsc siedzących, a jednocześnie nieprzeciążanie przestrzeni.

Z rozplanowaniem przestrzeni restauracji, baru czy kawiarni ściśle łączy się również wystrój i design wnętrza. To on będzie nadawać lokalowi charakteru i przyciągać odwiedzających. Powinien pasować do przestrzeni, menu oraz pomysłu biznesowego właściciela. Dobra firma projektująca stworzyć może wnętrze w każdym stylu: klasycznym, rustykalnym, nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym, minimalistycznym. Co więcej, doświadczeni projektanci TRK System wiedzą, jak łączyć i mieszać style ze sobą, a także aranżować wnętrze inspirowane konkretnymi filmami, książkami, epokami historycznymi, dyscyplinami sportowymi itp. Klimat w przestrzeni tworzą nie tylko za pomocą mebli i dekoracji, ale także takich elementów technicznych jak np. oświetlenie.

Jakie technologie powinien uwzględniać projekt kawiarni?

Projekt kawiarni musi być nakierowanym nie tylko na estetykę, ale i funkcjonalność, praktyczność, ergonomię. W nowoczesnych barach, kawiarniach czy restauracjach zapewnić mają je nowoczesne technologie i odpowiednie wyposażenie. Dobrze wykonany projekt kawiarni podpowiada, jak rozlokować profesjonalny sprzęt kuchenny, system POS, a także wdrożyć rozwiązania umożliwiające zamawianie jedzenia online i płatności bezdotykowych. Warto tu również podkreślić, że koncepcja urządzenia lokalu musi uwzględniać jego typ. W przypadku kawiarni ważne są również wysokiej jakości ekspresy do kawy i młynki, a także odpowiednie naczynia i sztućce. W barze natomiast istotne są specjalistyczne urządzenia do mieszania drinków oraz chłodziarki do przechowywania alkoholu.

Podsumowując, projektując restaurację, kawiarnię czy bar, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby klientów i personelu oraz na funkcjonalność przestrzeni. Do sukcesu lokalu gastronomicznego znacząco przyczynia się też uwzględnienie w projekcie odpowiedniego wyposażenia oraz nowoczesnych technologii.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl