TworzymyGłos Regionu

THe KINO w Szlichtyngowej: Filmowe wydarzenie dla dzieci i młodzieży

Wtorek, 20 czerwca 2023 o 13:28, autor: 0
THe KINO w Szlichtyngowej: Filmowe wydarzenie dla dzieci i młodzieży

W dniach 13.06.2023 oraz 15.06.2023 w Sali Widowiskowej w Szlichtyngowej odbyły się pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży w ramach projektu THe KINO. Ta inicjatywa była owocem owocnej współpracy między Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej a Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty. Wsparcie projektu zapewnnia ORLEN S.A. – Oddział PGNiG w Zielonej Górze. W projekcjach brali udział uczniowie ze Szlichtyngowy, Starych Drzewiec oraz Jędrzychowic.

Pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży

W ramach projektu THe KINO prezentowane były dwa filmy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodej widowni. Pierwszy z nich nosił tytuł "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Rabuś z pociągu" i był skierowany do młodszej grupy uczestników. Film ten przedstawiał historię młodych detektywów, którzy stawiali czoła tajemnicy obrabowania pociągu. Dzieci z wytężoną uwagą śledziły przygody bohaterów, próbując samodzielnie rozwiązać zagadkę i odkryć tożsamość złodzieja.

Drugi film, zatytułowany "Niewidzialny chłopiec", poruszał temat szkolnych prześladowań i opowiadał historię trzynastolatka, który nagle odkrywał, że posiada niezwykłą moc stania się niewidzialnym. Ten film zwracał uwagę na problemy, z którymi często muszą zmagać się młodzi ludzie w szkole, oraz na siłę, jaką może dawać pewność siebie. Oba filmy zostały dobrane tak, aby dostarczyć młodym widzom zarówno rozrywki, jak i wartościowej treści do przemyślenia.

Szczegóły wydarzenia

Pokazy filmowe odbyły się w Sali Widowiskowej w Szlichtyngowej, która stworzyła odpowiednią atmosferę i zapewniła wygodne miejsca dla wszystkich uczestników. Projekt The KINO składał się z czterech pokazów, które odbyły się w dwóch dniach. Wzięło w nich udział kilkuset widzów, w tym uczniowie ze Szlichtyngowy, Starych Drzewiec oraz Jędrzychowic.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl