TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szukasz ekstremalnych emocji na wodzie? Wypróbuj Efoil

Poniedziałek, 31 lipca 2023 o 07:45, autor: 0
Szukasz ekstremalnych emocji na wodzie? Wypróbuj Efoil

Sporty wodne, w tym te związane z używaniem wszelkiego rodzaju boardów, stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Pływanie na desce wymaga jednak specyficznych warunków pogodowych. Jeżeli szukasz sposobu na to, by sięgać po deskę zawsze, kiedy masz na to ochotę i czerpać z tego ogromną frajdę, wypróbuj deskę Efoil!

Co to jest deska Efoil?

Jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z Efoilem, zastanawiasz się zapewne jaki to rodzaj deski i czym różni się od swoich klasycznych odpowiedników, wykorzystywanych, chociażby w przypadku zwykłego surfingu czy kiteboardingu. Otóż deska Efoil wykorzystuje klasyczny hydrofoil do unoszenia się nad powierzchnią wody, jednak w odróżnieniu od pozostałych, napędzany jest silnikiem elektrycznym. Klasyczne deski mogą posiadać pędnik, ale jest on zazwyczaj w formie żagla czy latawca. Czasami też hydrofoil ciągnięty jest przez motorówkę. W efoilingu pędnikiem jest silnik elektryczny i to on generuje ruch — siłę nośną, co pozwala na zmniejszenie oporu i uniesienie deski nad wodą wraz ze wzrostem jej prędkości. W efekcie użytkownik deski ma wrażenie swoistego lewitowania ponad taflą wody, co przypomina klasyczne ujeżdżanie fal. 

Efoil — dlaczego warto?

Dla początkujących elektryczna deska jest doskonałym narzędziem do nauki i opanowania umiejętności „lewitowania nad wodą”. Zaawansowanym użytkownikom otwiera natomiast szerokie pole do eksploracji nowych trików i technik. Dobrej jakości, lekki i zwinny Efoil, np. ten serii PRO bądź ULTRA produkowanych przez Flite pozwoli na wykonywanie prawdziwych akrobacji i nierzadko trafia w ręce profesjonalnych wyczynowców. Choć najbardziej zaawansowane deski nie są tanie, to znakomite efoile w stosunkowo nie najwyższych cenach można znaleźć na https://www.blowmykite.com/shop/pl/180-waydoo, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się model Waydoo Flyer PLUS. Z kolei jeśli lubisz sprzęt typu 2w1, poszukaj rozwiązania modułowego. Wielofunkcyjną deskę proponuje Takuma, umożliwiając zmianę masztu elektrycznego na klasyczny, dzięki czemu można uprawiać takie sporty jak: sup foil, wake foil, kite foil, surf foil, itp.

Emocje na wodzie

Wielu surferów jest zdania, że efoiling wywołuje szczególny rodzaj emocji. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w połączeniu wielu czynników. Po pierwsze, poczucie unoszenia się nad falami, które daje efoil, jest naprawdę niesamowite. To jakbyś latał ponad powierzchni wody, co, jeśli wziąć pod uwagę bezwietrzną pogodę i brak fal, daje Ci zupełnie nową perspektywę. Po drugie, szybkość, jaką możesz osiągnąć na efoilu, jest wprost oszałamiająca. Nic nie pobudza adrenaliny tak jak przecinanie wody z niesamowitą prędkością. To uczucie jest wręcz uzależniające! Połączenie nowoczesnej technologii, przygody i wolności to coś, do czego ciągle chce się wracać. Efoil nie tylko dostarcza niezapomnianej rozrywki, ale także jest przyjazny dla środowiska — elektryczny silnik nie produkuje wszak żadnych spalin. Efoiling jest też stosunkowo bezpiecznym sportem, ponieważ w odróżnieniu od desek z żaglem czy latawcem, do zera minimalizuje ryzyko zaplątania się linek czy zawieruszenia się latawca w trzcinach, kiedy spadnie on w wyniku rozregulowania baru czy rozciągnięcia linek.


Jeżeli czujesz się zachęcony do spróbowania swoich sił w Efoilingu, pora ruszyć na poszukiwania sprzętu. Znajdziesz go między innymi na blowmykite.com. A jeśli byłaby to Twoja pierwsza przygoda ze sportem wodnym, zacznij od wzięcia kilku lekcji z instruktorem. Prawdopodobnie szybko opanujesz zasady pływania z deską i będziesz mógł poznać wspaniałe uczucie lewitowania z efoilem!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl