TworzymyGłos Regionu

reklama

Sztafeta Pamięci Gen. Tadeusza Buka dotarła do Sławy. 400 kilometrów ku pamięci

Środa, 17 kwietnia 2024 o 17:08, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2024 o 13:14, autor: 1
Sztafeta Pamięci Gen. Tadeusza Buka dotarła do Sławy. 400 kilometrów ku pamięci

W środę (17 kwietnia) przed południem do Sławy dotarli uczestnicy Sztafety Pamięci Generała Tadeusza Buka, organizowanej przez Żołnierzy Wojska Polskiego. Wydarzenie to ma charakter coroczny i jest wyrazem hołdu oraz pamięci dla byłego dowódcy Sił Lądowych, który tragicznie zginął w Katastrofie Smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Sztafeta, obejmująca ponad 400 kilometrów, rozpoczęła się w Spale przy grobie generała Buka, a zakończyć ma się w Żaganiu, gdzie przez wiele lat pełnił on rolę dowódcy. 

Po ukończeniu dzisiejszego etapu biegu, uczestnicy dotarli do Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, gdzie na biegnących czekała szkolna delegacja.

W czwartkowy poranek przed rozpoczęciem kolejnego etapu biegu, który ostatecznie zmierza w kierunku Nowej Soli, odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez uczniów miejscowej podstawówki. Młodzież zaangażowała się w przygotowanie programu, który obejmował śpiew pieśni patriotycznych i recytowanie wierszy.

Podczas spotkania, żołnierze mieli okazję opowiedzieć o swojej służbie oraz znaczeniu członkostwa Polski w NATO, co stało się istotnym elementem edukacyjnym dla zgromadzonych. Dodatkowo, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, w którym młodzi artyści mogli wyrazić swoje refleksje na temat Generała Buka oraz przynależności Polski do Sojuszu.

Zakończenie wizyty w Sławy miało symboliczny charakter – Zastępca Burmistrza Sławy, Krzysztof Gruszewski, oficjalnie przekazał pałeczkę biegaczom, co stanowiło pożegnanie i jednocześnie zapowiedź dalszej części sztafety.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Sławek
18.04.2024 22:30

W latach 1989-91 odbywałem służbę wojskową w Żaganiu i wtedy najpierw jako kapitan, a pod koniec mojej służby podpułkownik był dowódcą mojego batalionu czołgów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl