TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa zmienia się dzięki remontom ulic. Pierwsze efekty już widoczne

Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 11:37, autor: 1
Szlichtyngowa zmienia się dzięki remontom ulic. Pierwsze efekty już widoczne

W Szlichtyngowie trwają intensywne prace budowlane, które są częścią szeroko zakrojonego projektu remontu pięciu ulic miasta. Inwestycja obejmuje ulice św. Jana Pawła II, Wielkopolską, Dożynkową, Gen. W. Sikorskiego, Lubuską i Gagarina. Pierwsze efekty tych działań już zaczynają być widoczne.

Rozpoczęte prace przy ulicy Lubuskiej oraz Wielkopolskiej już przynoszą widoczne zmiany. Stare konstrukcje jezdni zostały zastąpione nowymi, trwalszymi nawierzchniami. Dodatkowo, mieszkańcy mogą cieszyć się nowymi zjazdami i dojściami do posesji wykonanymi z kostki betonowej, a także świeżo osadzonymi krawężnikami i obrzeżami. Na ulicach św. Jana Pawła II również wymieniono nawierzchnię, co znacząco poprawia jakość i bezpieczeństwo jazdy. "Mieszkańcom dziękujemy za cierpliwość. Wierzymy, że końcowy efekt wynagrodzi uciążliwości," zapewniają pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.

Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu. Inwestycja jest dofinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, z którego miasto otrzymało dotację w wysokości 636.906,58 zł. Całkowite koszty przedsięwzięcia to 1.042.360,97 zł.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~miało być źle, a jest lepiej
16.04.2024 13:39

PiS zapowiadał, że Tusk wszystko pozabiera a jest odwrotnie i normalnie. Już na europosłów z Pis nie zagłosuję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl