TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa uczciła Narodowe Święto Niepodległości (FOTO)

Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 14:22, aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 18:39, autor: 7
Szlichtyngowa uczciła Narodowe Święto Niepodległości (FOTO)

11 listopada w Szlichtyngowej odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dzień rozpoczął się od Mszy św. w Kościele Parafialnym, celebrowanej przez księdza proboszcza Jana Sobolewskiego, w intencji Ojczyzny.

Hołd bohaterom

Po nabożeństwie odbyło się symboliczne składanie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie uczestnicy przeszli na Rynek, gdzie rozpoczęły się główne uroczystości. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny INKI z Starych Drzewiec wraz z mieszkańcami odśpiewali Hymn Państwowy.

Wspólna pamięć

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, wraz z delegacjami, złożyła kwiaty, podkreślając przy tym znaczenie pamięci o bohaterach walk o niepodległość Polski. Wśród składających kwiaty byli również przedstawiciele różnych organizacji i szkół.

Apel poległych i program artystyczny

Ksiądz proboszcz Jan Sobolewski odczytał apel poległych, a uczniowie Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny INKI zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Moja miła, moja dobra, moja Polsko!”, zawierający pantomimę o rozbiorach Polski oraz pieśni patriotyczne.

Radosne zakończenie dnia

Po oficjalnych obchodach, mieszkańcy udali się do świetlicy miejskiej na poczęstunek przygotowany przez restaurację CRISTINA z Górczyny. Tego dnia można było również spróbować rogali świętomarcińskich od Koła Gospodyń Wiejskich z Wyszanowa „Baryczanki”.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~idzie nowe
13.11.2023 16:15

Super wiadomość, mamy już w Sejmie nowego demokratycznego Marszałka . Krok kolejny, rozliczenie starej ekipy.

avatar
~Adaś
14.11.2023 15:01

Chyba już dzisiaj czas na powyborcze, ważne, przemyślenia..... coś się zaczyna zmieniać (od góry idzie - Sejmu), czy to aby przyniesie - nowe ? Oczekuję zmian i otwartości na UE, oczekuję takiego wahnięcia w działaniach polityków aby np. wynik 1:27 nie był sukcesem tych "zaznaczonych" doktrynerstwem Kaczyńskiego. To całe "sekciarstwo" w myśleniu i działaniu o znaczeniu poparcia za stanowisko/kasę stawało się tak pospolitą normą, innej waluty już nie używano, że w końcu zeszli na aut. Może to już koniec ogłupiania ludzi propagandą i pogardą dla innych ( azjatów, innej religii, LGBT) może w końcu sami zrozumiemy, że Europa to nasz kręg etniczny, może w końcu naczalstwo PiSu uzna kobiety za równorzędnego partnera a młodzież będzie nauczana bez egzegezy kościoła. Wczorajsze obrady Sejmu tylko pokazały co i za ile ...... od demonstracyjnego spóźnienia się zaczęło, później drzemka i gierki w telefonie, aż po nokaut 203:252 i wykluczenie. Wtedy to dopiero zatrzęsło, zrobiła się blada, porażka w oczach, już mnie nie chcą, nie będzie można NIKowi odmówić wstawiennictwa, ochronę odbiorą i samochód i "rozkazów" nie wyda. Czy aby na pewno to koniec tzw. wizji ukradzionych wyborów ...... wydaje mi się, że nie. Wydaje mi się, że "bujania" na toruńskich galach już na moment nie będzie ale niech się nikomu z zdaje, że z wymianą "dziadostwa" pójdzie łatwo i szybko ? Sejm, KRS, TK to nie wszystko, Oni oddziałami stoją, tu na dole na potęgę, to będzie kosztowny proces za Twoje, moje, nasze pieniądze ale może w końcu się uda ? Adaś

avatar
~do Adaś
14.11.2023 23:56

Widzę, że Adaś już zbiera chrust i przebiera nóżkami, by przed ratuszem ułożyć stos dla myślących inaczej niż karzą ci, co to „całą prawdę całą dobę” sączą mu pod dekiel.

avatar
~Szanowny p. ( Adaś).
15.11.2023 07:46

Taka mała uwaga; - sprawy organizacyjne, techniczne do naprawy to pestka !!!. - Nową władzę obecnej większości Parlamentarnej czeka zderzenie się z WIELKĄ DZIURĄ FINANSOWĄ MORAWIECKIEGO !!!. To jest KATASTROFA - KATASTROFA dla Naszego Narodu, Naszego Kraju po odejściu tej Totalnej władzy , która opanowała jak to ich "czaruś polityczny " powiedział , cytat """ ciemny lud"""!!!!. To Są miliardy złotych, które ta Totalna władza przez te ponad 8 lat ta przejadła - rozdała - przywłaszczyła sobie , min na takie ich działania jak, np. " Willa pis plus", "listy milionerów", " tłuste koty pis plus", " ukryte apartamenty pis plus", " pikniki wyborcze pis plus", "czeki tekturowe pis plus" - To było wszystko na Koszt Suwerena z Pieniędzy Publicznych !!!!. Ponadto ta Totalna władza zmarnowała miliardy na nieudane - nietrafne - absurdalne Pis plus INWESTYCJE, typu; - elektrownia w Ostrołęce, słynna STOPKA na Prom w szczecinie, przekop kanału , planowany CPK, itd., itd.... I ta totalna dziura zadłużenia Naszego Kraju!!!!. A teraz po wyborach ta informacja Ministerstwa Zdrowia o miliardowych zadłużeniach Naszych Szpitali na kwotę ponad 19.5 miliarda !!!!. Pis teraz po wyborach to ujawnia, bowiem zadłużył Nasze szpitale w trakcie ich totalnej władzy ponad 8 lat na ponad dwukrotnie więcej niż jak obejmowali władze !!!!! JEST TO KATASTROFA dla Nas Pacjentów !!!!!!. Karmili Nas pseudo 13, 14, 500+, a na reklamy tzw. 800+ wydali miliony !!!!!. To jest szanowny panie ( Adaś) totalna KATASTROFA - FINANSE Naszego Kraju i to wszystko przez te totalne 8 lat rządów pis plus , a teraz ich prezydent desygnował ich człowieka na wyimaginowanego premiera na kolejny miesiąc czasu co daje im pole do dalszego zawłaszczania naszego publicznego Pieniądza !!!!!. To jest PRAWDA o tym prezydencie i pisie !!!!!!!>

avatar
~@<>"do Adaś"
15.11.2023 08:08

A ja widzę i nie dowierzam, że ktoś taki ( nie wiem jaki ?) porusza sprawę "zbierania chrustu" CO TO BYŁ SYMBOLEM D Z I A D O W S K I E J POLITYKI pisowskiej ( w tym i posła M. Asta) w jej ostatniej ( i na całe szczęście i Dzięki Bogu ostatniej) kadencji !!!!. To wy i waszego pisu polityka doprowadziła do tego by Polak grzał się przy użyciu zbierania tzw. CHRUSTU i odpadów leśnych !!!!. I ty człowieku śmiesz nam - panu Adasiowi coś takiego proponować ???. Ta pisowską dziadowska politykę grzania Naszych mieszkań bo Ceny węgla, którego za pisu brakowało na Naszym Rynku Opałowym powędrowały do GÓRY !!!!!. Jeśli juz to proponuj to swojemu posłowi co to wczoraj dowiedział sie w sejmie co to jest Prawdziwa Demokracja !!!!.

avatar
~HA-Ha-Ha...!***
15.11.2023 07:58

14.11 - 2023 rok przejdzie do historii jako DZIEŃ UPADKU WŁADZY pisu w Polskim Sejmie, w Polskim Senacie !!!!. Brawo My - Demokracja i Wolność !!!. Ba!!! - i dostało sie też posłowi Ziemi Wschowskiej jak spadł z piedestału swojej dotychczasowej władzy w Sejmie ---- pokazano mu gdzie jego miejsce z tym jego tak zwanym " dukaniem prawnym" w TK !!!!!. Idzie Nowe, Idzie Demokracja i Wolność !!!. Tak trzymać do Wyborów Wiosna 2024 --- koniec z prowizorką pisu i ich emerytami !!!!!.

avatar
~do @<>
15.11.2023 14:21

Widzę, że ty kobieto lubisz jednak zbierać mysie (), pomoże z pewnością i tobie w logice myślenia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl