TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa świętuje 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja – jaki jest program uroczystości?

Środa, 24 kwietnia 2024 o 10:46, autor: 0
Szlichtyngowa świętuje 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja – jaki jest program uroczystości?

Mieszkańcy Szlichtyngowy już niedługo będą mieli okazję do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych dni w kalendarzu polskich świąt narodowych - 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbędą się 3 maja 2024 roku, a ich centralne punkty to Msza Święta oraz złożenie wieńców przy Pomniku Pamięci, na które zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus.

Program uroczystości

Dzień uroczystości rozpocznie się o godzinie 11:00 mszą świętą w Kościele Parafialnym w Szlichtyngowie. Po mszy, o godzinie 12:00, zaplanowano szereg wydarzeń na Rynku przy Pomniku Pamięci:

  • odśpiewanie hymnu państwowego;
  • złożenie wieńców i zniczy;
  • okolicznościowe przemówienia;
  • występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowie.

Apel burmistrz Wielgus: Sprawmy, aby nasza gmina w tych dniach była biało-czerwona

Burmistrz Jolanta Wielgus w apelu zwróciła się do mieszkańców: „Przed nami długi weekend majowy, czas wypoczynku i świętowania. Zwracam się z prośbą o wywieszenie w tych dniach flag państwowych na terenie swoich nieruchomości. Sprawmy, aby nasza gmina w tych dniach była biało-czerwona. Gest ten niech będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Pokażmy swój patriotyzm i szacunek do tradycji!”

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl