TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa. Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej (FOTO)

Piątek, 01 września 2023 o 15:09, autor: 3
Szlichtyngowa. Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej (FOTO)

1 września 2023 r., w dniu który przypomina nam o wybuchu II wojny światowej, na Rynku w Szlichtyngowie odbyła się uroczystość upamiętniająca Polaków, którzy walczyli za wolność i niepodległość kraju. W ceremonii wzięła udział delegacja samorządowa oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Hołd Polakom pod Pomnikiem Pamięci

Władze lokalne reprezentowała Burmistrz Miasta i Gminy, Jolanta Wielgus, w towarzystwie Kierownika Referatu Organizacyjnego, Jarosława Gnata.

W obchodach udział wzięły również dzieci z Przedszkola Samorządowego im. "Pluszowego Misia". Pani Dyrektor Justyna Jasik wraz z opiekunami i przedszkolakami złożyła symboliczne wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem pamięci. Włączenie najmłodszych w tak ważne uroczystości ma na celu kształtowanie świadomości historycznej i patriotycznej od najwcześniejszych lat.


Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~" przedstawiciele lokalnego społeczności "
01.09.2023 19:58

Pani Burmistrz ! - gdzie ta "lokalna społeczność " na tej uroczystości????. Czy Pani nie jest po prostu wstyd aby samej uczestniczyć w tego tupu uczczeniu tak ważnej uroczystości 1.IX. ??? - gdzie są mieszkańcy Pani miasta ?. Co pani w tym zakresie zrobiła, aby ten dzień był wzniosły i doniosły ???.

avatar
~Smutne
02.09.2023 08:25

Jak się patrzy na ten obrazek !. A gdzie są pani koledzy ze starostwa ?.

avatar
~Do powyżej
02.09.2023 18:09

Nic

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl