TworzymyGłos Regionu

reklama

Szachiści Hetmana Wschowa na Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów!

Piątek, 28 października 2022 o 13:26, autor: 0
Szachiści Hetmana Wschowa na Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów!

W dniach od 27 października do 4 listopada w Dreźnie odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów 50+, na których Polskę reprezentuje drużyna Polich Amateurs z dwoma naszymi szachistami w składzie. CM Grzegorz Ograbek (elo 2053) jako lider drużyny rozgrywa swoje partie na pierwszej szachownicy zaś Andrzej Czyż (elo 1853) na czwartej. Jest to 9 – rundowy turniej szwajcarski, w którym gracze otrzymują 90 minut na 40 ruchów, a następnie 30 minut do końca gry, plus 30 - sekundowy przyrost od pierwszego ruchu.

W pierwszej rundzie los nie był łaskawy i przydzielił naszym reprezentantom bardzo wymagających rywali z Niemiec. Różnica rankingów pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie napawała optymizmem, a mimo to Andrzej Czyż pokonał notowanego wyżej o 400 punktów rywala zdobywając honorowy punkt dla drużyny z Polski.

Turniej jest transmitowany i całość można obserwować pod tym linkiem:

https://chess24.com/.../european-senior-team.../1/4/4

(Klub Szachowy Hetman Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl